Mecliste Taşeron Çıkışı! Sabırları ve Güçleri Kalmadı

Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, TBMM Genel Kurulu'nda taşeron kadro sürecine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Taşerondan kadroya geçen binlerce işçinin maaş zammı konusunda sıkıntı yaşadığını, 900 bin işçinin haklarını gasp edildiğini öne süren Kaya, sendikal hakları alınan işçilerin enflasyon farklarının ödenmediği, yan yana çalıştığı memur ve işçilerin çok altında maaş aldığını söyledi.

Mecliste Taşeron Çıkışı! Sabırları ve Güçleri Kalmadı

TBMM'de Taşeron Kadro Çıkışı: 31 Ekim 2020'ye Kadar Yüzde 4 Zamla Yetinemezler, Güçleri Kalmadı!
 

Kaya, 2020 yılı Ekim ayına kadar yüzde 4 zamla taşerondan kadroya geçen işçilerin geçinmesinin mümkün olmadığını ve bu işçilerin dayanabilecek gücü ve sabrı kalmadığını söyleyerek, işçilerin sorunlarına çözüm üretilmesi gerektiğini söyledi.

Kaya şunları söyledi: Taşeronu bitirdik." diye övünüyor ama taşerondan kadroya geçen işçiler taşeronu aratmayan uygulamalar nedeniyle daha büyük haksızlıklar yaşamaya devam ediyor. 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'yle taşerondan işçi kadrosuna geçen yaklaşık 900 bin işçimizin hakları gasbediliyor. Anayasa'mızın verdiği toplu sözleşme ve sendika hakları ellerinden alınan, 2018-2019 yıllarında enflasyon farkları ödenmeyen, yan yana çalıştığı memur ve işçilerin çok altında maaş alan, 31 Ekim 2020'ye kadar sadece yüzde 4 zam ile yetinmeleri istenen bu işçilerimizin ve ailelerinin artık dayanacak gücü ve sabrı kalmamıştır. Mecliste ve kamuda omuz omuza çalıştığımız, devletimize hizmet eden bu kardeşlerimizin enflasyon farkları ve maaş zamları neden verilmiyor? Bu işçilerimizin haklarının verilmesini ve toplu iş sözleşmeli ve sendikalı işçi olmalarının sağlanmasını talep ediyoruz.

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNDEN, TAŞERON HABERLERİNDEN VE DAHA FAZLASINDAN BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

TBMM Taşeron zammı yüzde 4 2020 Ekim TİS 696 khk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Suat     2019-12-03 ALLAH bize yapilanlari goruyo hepiniz birbirinizden betersiniz bu saatten sonra kimseye oyda yok
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Viewpoints Uygulaması Hayata Geçirildi!
Viewpoints Uygulaması Hayata Geçirildi!
NASA Venüs’ün Peşinde
NASA Venüs’ün Peşinde
escort ankara