Cumhurbaşkanı Taşeronlarla İlgili Talimat Vereceğim Dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Türk İş Başkanı Ergün Atalay arasında geçen görüşmenin detayları ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı, "Taşeronlarla ilgili talimat vereceğim" dedi.

Cumhurbaşkanı Taşeronlarla İlgili Talimat Vereceğim Dedi

O görüşmede de taşeron unutuldu.

Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay 'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmesinin detaylarına Cumhuriyet Gazetesi ulaştı. Cumhuriyet 'te yer alan haberde Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay ile Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında bir görüşme yapıldığı bildirilmişti. Bu görümenin detayları merak edilirken taşeron konusunun bu görüşmede gündeme geldiği ancak çözümü hakkında bir gelişme katedilmediği bildirildi.

Türk İş Genel Başkanı Ergün AtalaySakarya’da Demiryol-İş’te işçilerle buluştuğu toplantıda,  Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmenin detaylarını açıkladı. Atalay yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kendisi bana Türkİş’in görüşünü sordu. ‘Sayın Cumhurbaşkanım, kırmızı çizgimiz yüzde 8’den aşağıya inmememiz lazım. Yüzde 9 bizim için mükemmel olur. İşte düşük ücretlilerle ilgili de 150 lira iyileştirme...’ dedim. Cumhurbaşkanı da ‘Taşeron işçilerle ilgili talimat vereceğim’ dedi.”

TÜRK İŞ 'İN TALEBİ NEYDİ?

Ergün Atalay başkanlığındaki Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri Koordinasyon Kurulu, 19 Haziran 2019 günü Çalışma Bakanlığı ’na sunduğu teklifte ilk 6 ay için yüzde 15 zam, seyyanen de 300 lira istemişti.

Öte yandan Türk İş taşeron işçiler ile ilgili taleplerini de Bakanlığa iletmiş, ilave tediye konusunu da iletmişti. Ancak imzalanan toplu sözleşmede taşeron işçiler ve kadroya geçen işçiler hüsrana uğradı.

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNDEN, TAŞERON HABERLERİNDEN VE DAHA FAZLASINDAN BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

Cumhurbaşkanı Ergün Atalay Türk-İş Taşeron görüşmeleri Recep Tayyip Erdoğan liave tediye TİS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!