Facebook'a Yepyeni Bir Özellik Geliyor
Selçuk DAL

Facebook'a Yepyeni Bir Özellik Geliyor

Facebook paylaşım ağı Türkiye'de aktif kullanıma açıldığından beri milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Açıldığında amacı kişilerin ulaşamadıkları insanlara ulaşabilmelerini sağlamaktı. Bu amaç sağlandı ve geçmişte kalan birçok arkadaşlık Facebook sayesinde yeniden hayat buldu. Zamanla sosyalleşmenin merkezi haline geldi ve yapılan paylaşımlarla iyice zenginleşti. Facebook dünyada gördüğü yoğun ilgiye karşılık vererek sürekli kendini geliştiriyor. Yine Facebook'a yepyeni bir özellik geliyor ve başladığı günden günümüze gelene kadar bu uygulamaya pek çok yeni özellik eklendiği görülüyor.


Sessize Alma Özelliği


Facebook kullanıcıları pek çok arkadaşa sahip. Sahip olunan bu arkadaşların hepsinin yakından takip edilmesi gerekmiyor. Kişilerin Facebook sayfalarına listelerinde arkadaş olarak görünen kişilerin paylaşımları da düşüyor. İnsanların yaptığı paylaşımların hepsi aynı kalitede olmayabiliyor veya kişiler sayfalarının kendilerini ilgilendirmeyen paylaşımlarla dolmasını istemiyor. Böyle durumlar için Facebook'a yepyeni bir özellik geliyor ve kişiler bu özellik sayesinde görmek istemedikleri paylaşımlardan kurtuluyor. Facebook kullanıcılarına sessize alma özelliğini sundu. Bu özellik sayesinde kişiler bir ay boyunca sessize alınabiliyor. Daha önce görmek istemediğiniz paylaşımlardan kişileri engelleme yolu ile korunuyordunuz. Sessize alma özelliği sayesinde kişileri engellemek gerekmiyor. Listenizdeki uzaklaşmak istediğiniz kişileri sessize al uygulaması ile susturabiliyorsunuz. Bir ay boyunca bu kişilerin yaptığı paylaşımlar sizin sayfanıza düşmüyor. Bir ay sonra sistem sizi sürenin bittiği konusunda uyarıyor. Uyarı geldiğinde arzu ederseniz sessize al özelliğinin kullanımına son veriyorsunuz, arzu etmezseniz ise kişileri bir ay daha susturabiliyorsunuz.


Instant Games


Windows Messenger çok yaygın kullanılan bir uygulamaydı ve ilk chat odalarından biri olarak kabul edilebilirdi. Windows Messenger uygulamasına son verdiği dönemlerde Facebook Messenger devreye girdi ve insanlarda oluşan eksikliği fazlasıyla kapattı. Facebook Messenger sohbet uygulaması ile kişilerin arkadaşlarıyla oyun oynayabilme imkanı veren yeni bir platform oluşturulmuştu. Instant Games platformu Facebook kullanıcıları tarafından büyük ilgi görmüş ve yoğun olarak kullanılmaya başlamıştı. Bu uygulama bir yıldan uzun süredir kullanılıyor şimdi bu konuda Facebook'a yepyeni bir özellik geliyor ve bu sayede Facebook Live üzerinden kullanıcılar artık canlı akışı görebilecek ve diğer oyucularla video sohbet edebilmeleri için destek sağlanacak. 
Instant Games platformu bazı oyunları kişilerin Facebook Messenger ve haber sayfası üzerinden oynamalarına imkan tanımıştı. Instant Games platformu üzerinden oyun oynayan kişilerin oyun oynarken yaşadıklarını arkadaşları ile paylaşma imkanı doğuyor. Oyun oynarken oyuncular kayıt yapabilecek ve yaptıkları kaydı profilinde arkadaşları ile paylaşabilecek. 
Instant Games Platformu ile oynanan bazı oyunlarda arkadaşlarla görüntülü sohbet de yapılabilecek ve bu oyunlar görüntülü sohbet yapılırken de başlatılabilecek. Facebook'ta videolu sohbet çok fazla insan tarafından kullanılıyor ve bu nedenle oyun oynarken görüntülü sohbet yapabilmek de çok cazip olacak. Platformda ortalama yetmiş tane oyun bulunuyor ve bu oyunlar sürekli artıyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!