Türk-İş Sendikası ve Hükümetten Taşeron Maaş Zammı Açıklaması

Türk iş ile hükümetten taşeron ve kamu işçilerine zam konularında açıklama geldi. Açıklamada işçilerin enflasyona ezdirilmediğine yer verildi.

Türk-İş Sendikası ve Hükümetten Taşeron Maaş Zammı Açıklaması

Çalışma Bakanlığı 'ndan taşeron açıklaması.

Sabah Gazetesi, kamu işçilerinin toplu sözleşme anlaşması sonrası Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile bir röportaj gerçekleştirdi. Yapılan röportajda Bakan, son 10 yılın en yüksek seviyede zammının işçilere verildiini ifade etti ve taşeron meselesine değindi. Bakan açıklamasında "Kamu işçilerimize son toplu sözleşmeyle yüzde 19.83 ile son 10 yılın en yüksek zam oranını sağlamış olduk" dedi.

170 bin kamu işçisinden yüzde 92 'lik kısmının brüt maaşlarının  3 bin 500 liranın üstünde olduğunu söyleyen Bakan "Yeni sözleşme ile beraber bu oran, yüzde 97'yi aştı" dedi.

"İŞÇİLERİ ENFLASYONU EZDİRMEYİZ"

Bakan açıklamasının devamında "İşçilerimizi hiçbir zaman enflasyona ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz" dedi.

MİKROFON MESELESİ

Söz konusu haberde Ergün Atalay 'ın da sözlerine yer verildi. "BUGÜNE kadar ne ülkemi, ne mazlumu, ne de işçiyi sattım" diyen  Atalay, 12 Ağustos'ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü görüşmeleri kapsamında bir araya gelerek anlaşmaya vardıklarını hatırlattı. Başkan Atalay, toplantının yapıldığı gün Bakan Selçuk ile konuştuklarını anımsatarak, şunları söyledi: "Sayın Bakanım, zammı bakanın açıklaması lazım' dedim. Bakan çıktı, açıkladı, canlı yayın durdu. Bana döndü, 'Bir şey söyleyecek misin?' dedi. 'Benim söyleyecek bir şeyim yok, ne söyleyeyim de ortalığı karıştıracağım.' Laf şu; ben kadrodan geçen taşeronları buraya yazdıramamışım, benim problemim o. 17 adam imza atmış, herkes benim yanımda, gizli kapaklı bir iş yapmıyorum ki. 'Neyi söyleyeyim.' dedim. Dediğim şu; 'Taşeronu halledemedim, yazdıramadım."

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNDEN, TAŞERON HABERLERİNDEN VE DAHA FAZLASINDAN BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

Türk-İş Taşeron maaş taşeron zammı Ergün Atalay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!