Taşeronda İlave Tediye İçin Önemli Haber: Belediye Şirketi İşçilerine İkramiye

Belediye şirketlerinde çalışan personellere ilave tediye hakkında Belediyeden müjdeli haber geldi. Başkanın imzasıyla işçilere 13 günlük ikramiye verilecek

Taşeronda İlave Tediye İçin Önemli Haber: Belediye Şirketi İşçilerine İkramiye

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısı 4. oturumuna başkanlık eden Mansur Yavaş 'ın, Meclis gündemine taşıdığı başkanlık yazısı oy birliği ile kabul edildi ve meclisten geçti.

Söz konusu tasarıya göre belediye bünyesindeki kamu şirketlerinde çalışanlara 13 günlük ikramiye alacak

BELEDİYE MEMURLARINA 25 YIL SONRA İKRAMİYE

Öte yandan belediye bünyesinde çalışan memurlara da bayram öncesi ikramiye ödendi. 25 yıl sonra ilk kez bayram ikramiyesi verilmesi yönünde talimat veren Başkan Yavaş, şirket çalışanlarını da sevindirdi.

Söz konusu başkanlık yazısı şu şekilde;

"Belediye şirketlerinde 696 sayılı KHK ile işçi kadrolarına geçirilen işçiler dışındaki diğer işçilerden toplu iş sözleşmesi bulunmayanlar ile toplu iş sözleşmesinde bayram için ödeme düzenlenmeyenlere 2019 yılı Kurban Bayramı'nda 13 günlük yevmiyenin sosyal yardım olarak ödenmesi, belediyemiz birimleri, ASKİ ve EGO Genel Müdürlüklerinde hizmet alımı yoluyla çalışan şirket işçilerine ödenecek sosyal yardımın ilgili belediye şirketi ile imzalanan hizmet alımı sözleşmesi kapsamında gereken iş ve işlemler yapılmak suretiyle karşılanması, belediye şirketlerinin kendi idari personeli olan işçilere ödenecek sosyal yardımın ise ilgili belediye şirketince karşılanmasına ilişkin teklifimizin meclis kararına alınmak üzere"

MANSUR YAVAŞ BAYRAM MESAJI YAYIMLADI

Canlı olarak yayımlanan belediye meclis toplantısında Mansur Yavaş "Bizi izleyen halkımızı ve siz değerli meclis üyelerimizin kendilerinin ve ailelerinin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum. Cenab-ı Allah'tan nicelerine eriştirmesini niyaz ediyorum" dedi.

TAŞERONDA BELEDİYE ŞİRKETLERİNE TEDİYE YOKTU

Taşeronda belediye şirketleri bünyesindeki işçilere 13 günlük ilave tediyeödemeleri yapılmıyordu. Mansur Yavaş 'ın bu hamlesinin diğer belediyelere örnek olmasını bekliyoruz.

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNDEN, TAŞERON HABERLERİNDEN VE DAHA FAZLASINDAN BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

Taşeron ilave tediye Belediye Ankara Taşeron Son Dakika İşçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!