Taşeron Maaşları ve Tis İçin Mecliste Açıklama

Kadroya alınmalarına rağmen 2020 yılına kadar YHK kararına bağlı olan işçilerin sorunları TBMM Genel Kurulu 'nda gündeme geldi.

Taşeron Maaşları ve Tis İçin Mecliste Açıklama

Taşeron işçileirn sıkıntıları TBMM 'de gündeme geldi.

Önceki gün düzenlenen TBMM Genel Kurulu 'nda söz alan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, taşeron sorununu gündeme getirdi.

OHAL kapsamında yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile kamuya alınan taşeron işçilerin TİS sorununu gündeme getiren CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, iğneden ipliğe her şeye zam geldiğini ve maaş zamlarının çoktan eridiğini söyledi. 

TBMM Genel Kurulu 'nda söz alan Ayhan Barut, taşeron sorunu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Kanun hükmünde kararnameyle Türkiye’de kadroya geçirilen taşeron işçiler ekonomik, manevi özlük haklarıyla ilgili çok büyük sorunlar yaşıyor. Feryat eden işçilerimizin taleplerine kimse olumlu yanıt vermiyor. Bu işçilerimiz kadroya geçirildi ama 2020 yılının 10’uncu ayına kadar toplu sözleşme imkânlarından yararlanamıyorlar. Etkisi her geçen gün daha da derinden hissedilen ekonomik kriz maaşları neredeyse kuşa çevirdi. İğneden ipliğe her şeye zam geldi, mutfaklar yangın yerine döndü. Emekçilerimiz aldıkları asgari ücretle, bırakın doğru dürüst geçinmeyi, çoluk çocuğuna bakamaz oldu. Kadroya geçirilen ama hakları verilmeyen, koşulları iyileştirilmeyen işçilerimizin taleplerini yerine getirip onların toplu iş sözleşmesinden faydalanması için harekete geçilmelidir. İşçilerimizin sendikal örgütlülüğünün sağlanması için talepleri kabul edilmelidir. İşçilerimize toplu iş sözleşmesinin yanı sıra, yol ve yakacak yardımları, bayram ikramiyeleri, çocuklarının eğitimiyle ilgili yardımları, izin yardımı ve ikramiyelerinin verilmesi için gerekenin yapılması gerekiyor."

2019 YILI 3. VE 4. İLAVE TEDİYE ÖDEMELERİ

Kadroya geçen taşeron işçiler ile kamu işçileri, yılın ilk yarısında 13 'erden olmak üzere toplamda 26 günlük ilave tediye ikramiyesi almıştır. 1 yılda toplamda 52 günlük ilave tediye ödemesi alan işçiler, yılın ikinci yarısında kalan 26 günlük tediyelerini alacak.

Geçtiğimiz yıl 3. ilave tediye ödemeleri 17 Ağustos günü hesaplara yatmıştı. Bu yıl ise henüz ilave tediye ödeme tarihi belli değil. Kurban Bayramı 11 Ağustos 'ta. Bu nedenle tediyenin bu sene biraz daha erken ödenmesi isteniyor.

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNDEN, TAŞERON HABERLERİNDEN VE DAHA FAZLASINDAN BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

Taşeron Taşeron maaşları TİS KİT BİT Toplu İş Sözleşmesi CHP AKP TBMM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asgari Ücret 2020'de Ne Kadar Zamlanacak!
Asgari Ücret 2020'de Ne Kadar Zamlanacak!
Son Dakika ! İstanbul'da Deprem!
Son Dakika ! İstanbul'da Deprem!
www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 53564e2edbf6e614 • 2019-11-14 04:40:07 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
London

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.