Kadro Alan Taşeron TİS İmzaladı! En Düşük Maaş 3 Bin 500 Lira Oldu

Kadro Alan Taşeron TİS İmzaladı! En Düşük Maaş 3 Bin 500 Lira Oldu

Kadro Alan Taşeron TİS İmzaladı! En Düşük Maaş 3 Bin 500 Lira Oldu

Taşeron şirketlerden belediye şirketine geçen işçilere en düşük maaş 3 bin 500 lira oldu.

Kadro alan taşeron TİS imzaladı! İşte muhteşem kazanımlar...

TAŞERON ŞİRKETLERDEN KADROYA GEÇEN İŞÇİLER

696 Sayılı KHK ile taşeron şirketlerden kadroya geçen içiler toplu iş sözleşmesine dahil edildiler. İşçiler TİS ile asgari ücretin yüzdelik fazlaları ile maaş ve izinlerde önemli kazanımlar sağlanırken toplu sözleşme, grev ve sendika hakkıda elde edildi. İşte detaylar...

En düşük işçi maaşı 3 bin 500 lira oldu!

Bayraklı Belediyesi'nde en düşük işçinin maaşı yaklaşık 3 bin 500 lira oldu

TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

Bayraklı Belediyesi ile DİSK Genel-İş 6 no'lu şube arasında bin 110 işçiyi kapsayan toplu sözleşme imzalandı. 30 Haziran 2020 tarihine kadar geçerli sözleşmeye göre, Bayraklı Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı yaklaşık 3 bin 500 lira oldu.

EN DÜŞÜK MAAŞ 3.500 TL OLDU

Bayraklı Belediyesi ile DİSK Genel-İş 6 no'lu şube arasında toplu sözleşme heyecanı yaşandı. Bin 110 işçiyi kapsayan toplu sözleşme, DİSK Genel-İş 6 no'lu Şube Başkanı Emine Yılmaz ve Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ arasında imzalandı. Anlaşmaya, en düşük işçi maaşı yaklaşık 3 bin 500 lira oldu.

ASGARİ ÜCRETİN YÜZDE FARKLARI

Toplu sözleşmede en önemli taleplerden olan asgari ücret farkı ve yüzdelik dilimlerin bu toplu sözleşmede yer aldığını belirten Emine Yılmaz, "Yol ve yemek paralarımız için 3 yıl önceki ücretler veriliyordu. Artık günün koşullarına getirildi.

1) Tüm işçilere haftada 2 bin 250 gr yoğurt

2) Yılda 1 defaya mahsus olmak üzere sivil mont kaban ve ayakkabı verilecek.

3) Ayrıca yaklaşık 400 TL değerinde erzak hakkı getirildi.

İLAVE SOSYAL İZİN

1) KHK ile sınırlı olan sosyal izinlere ilave sosyal izinler geldi. Banka promosyon hakkı elde edildi ve toplu sözleşmemize konuldu.

2) İşçiler belediye tesislerinden yüzde 25 indirimli yararlanabilecek.

KHK İLE KADROYA GEÇEN İŞÇİLERE TOPLU SÖZLEŞME, GREV VE SENDİKA HAKKI

Bu sözleşmeyle KHK ile kadroya geçen tüm işçi arkadaşlarımız toplu sözleşme, grev ve sendika hakkını elde etmiş bulunuyor. 10 yıldır çalıştığım ve 3 yıldır sendikal hak ve özgürlükler konusunda bize destek veren Hasan Karabağ unutulmayacak, işçi, emekçi, örgütçü başkan olarak yüreklerimizde yer alacaktır. Bundan sonra KHK kanunlarına karşı işçilerin ekonomik sosyal kültürel düzeylerini yükseltmek, arkadaşlarımızın insan onuruna yarışır ve çağın gerekliliklerine uygun yaşam düzeyini sağlamak için mücadelemiz devam edecektir"

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da, "10 senedir maaşlarınızı geciktirmeden verdik. Her zaman çalışanlarımızdan yana olduk. Umarız bundan sonra da yine aynı şekilde devam eder. Bu toplu sözleşme tüm çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Taşeron Toplu İş Sözleşmesi 696 KHK TİS Toplu İş Sözleşmesi Bayraklı Belediyesi DİSK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Atmaca     2019-03-10 Bu işi İBB yapacağı yerde ufak belediyeler yapıyor nasıl bir dümen dönüyor anlamıyorum hepsi bir birinden çakal
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!