Kadro Alan Taşerona Ücret Artışı Geliyor

Kadro Alan Taşerona Ücret Artışı Geliyor

Kadro Alan Taşerona Ücret Artışı Geliyor

Kadro alan taşerona ücret artışı geliyor! Bakanlıktaki yeni çalışmadan taşerondan kadroya geçen işçiler için haberler gelmeye devam ediyor.

Kadro alan taşerona ücret artışı geliyor!

Sabah Gazetesi, Takvim ve Yeni Asır gazeteleri ekonomi müdürü Faruk Erdem taşeron şirketlerden kadroya geçen işçiler hakkındaki yeni gelişmeleri duyurmaya devam ediyor.

Bakanlıkta çalışmaların yapıldığı ve tayin talepleri üzerine çalışma yapıldığını daha önce açıklayan Erdem masada çok konunda gündemde olduğunu söylemişti

Faruk Erdem'in yeni haberine göre taşerondan kadroya geçen işçilere;

1) Terfi imkanı,

2) Eğitime göre iş,

3) Ücret artışları geliyor.

İşte detaylar...

Kadroya geçen taşeronlara terfi müjdesi

Kamuda kadroya alınan 850 bin taşeronun çalışma şartlarının iyileştirilmesi için başlatılan çalışmalara  yenisi da ekleniyor. Sabah Memurlar 850 bin sürekli işçiyi ilgilendiren gelişmeleri takip etmeyi sürdürüyor… Bu gelişmelerle ilgili detayları aktarmaya devam edeceğimizi söylemiştik. İşte yeni gelişme:

KADRO ALAN TAŞERONA ÜCRET ARTIŞI

Taşeronlularla ilgili haberleri Sabah tüm ayrıntılarıyla açıklıyor. Taşeronlulara şimdi de terfi müjdesi geliyor: "İller arasında mazeret sebebiyle yer değişiminden sonra öğrenim durumu değişen işçiye görevde yükselme ve ücret artışı da gelebilir."

SOSYAL HAKLAR DA İYİLEŞTİRİLDİ

Kamu kurumlarında çalışırken hükümetin devrim gibi  kararıyla hem de kısa  sürede kadroya alınan 850 bin taşeron işçi sürekli işçi olarak çalıştıkları kurumlarda istihdam edildiler. Bu işçilerin toplu sözleşme tediye gibi mali haklarının yanında sosyal haklarıyla ilgili de çok iyileştirme yapıldı. Böylece hükümet onlarca yıldır bekleyen sorunu hızlıca çözerek milyonlarca vatandaşı mutlu etti.

YENİ TALEPLER VAR

Ancak sürekli işçi kadrosundaki personelin bunlara ilaveten bazı talepleri de gündeme geldi. Bu taleplerle ilgili hem sendikalar hem bürokrasi tarafında bazı çalışmalar da başlatıldı.

İlk kez Sabah Memurlar'ın duyurduğu bu çalışmadan aktardığımız ilk detaya göre İller arasında mazeret sebebiyle nakil yapılabilecek.

Masadaki çalışmaya göre her isteyen değil, geçerli mazereti olanlar için böyle  hak getirilebilecek. İller arasında yer değişikliği talebinde bulunacak sürekli işçinin aile sağlanması sağlık ve diğer mazeret talepleri değerlendirilebilecek ve istediği şehre geçişi sağlanabilecek. Sürekli işçiler ayrıca aynı il içinde ilçeler arasında da nakil talebinde bulunabilecek.

BİNLERCE MESAJ YAĞDI

Söz konusu çalışmaya duyurduğumuzdan sonra binlerce mesai ile bize ulaşan çalışanlar özellikle eşlerin ve çocukları farklı şehirlerde ayrı ayrı yaşamak zorunda belirterek sorunun çözülmesi isteklerini ilettiler. Hali hazırdaki mevzuata göre; 20.11.2017 tarihli ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127.maddesiyle 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23 üncü maddenin beşinci fıkrasında? "Sürekli işçi kadrolarına geçirilenler,  fıkrada öngörülen şartları taşıdıkları sürece ve çalıştırıldıkları teşkilat ve  geçiş işlemi yapılmadan önceki ihale sözleşmesi kapsamındaki hizmetleri yürütmek üzere istihdam edilebilir…" hükmü yer almakta.

EĞİTİME GÖRE İŞ

Masadaki çalışma ile ilgili detayları aktarmaya devam edeceğimizi söylemiştik. Öğrenim durumu değişenlerin görev yaptığı pozisyonlar değişebilecek. Halen temizlik görevlisi pozisyonunda bulunanlardan yüksek öğrenimi tamamlayanlar kamu kurum ve kuruluşlarında hizmet ihtiyacı çerçevesinde başka sürekli işçi pozisyonlarında çalıştırabilecek .

ÜCRET DE ARTABİLECEK

Örneğin halen lise mezunu olarak görev yapan sürekli işçi 2 yıllık büro yönetimi ve sekreterlik bölümü mezunu olması halinde kamu kuruluşu kişiyi hizmet ihtiyacı çerçevesinde sekreter olarak çalıştırabilecek. Öğrenim durumu değişen sürekli işçilerin yeni pozisyonlarına göre ücretlerinde de artış olabilecek.

Taşeron ücretleri kadro alan taşeron maaşları toplu iş sözleşmesi taşeron bakanlık kararı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Eymen     2019-03-12 Eğer böyle birşey olursa 500 oyumun hepsi sanadır AKP!
Kenan     2019-03-08 Seçim en iyi cvb olacak
Nedim     2019-03-07 Hayatiniz yalan dolan kahrolsunlar yandas medya dahil
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!