Taşerondan Kadroya Geçen Yüzbinlerce İşçi Hak Kaybına Uğradı

Taşerondan Kadroya Geçen Yüzbinlerce İşçi Hak Kaybına Uğradı

Taşerondan Kadroya Geçen Yüzbinlerce İşçi Hak Kaybına Uğradı

CHP’li Çakırözer Belediye çalışanlarının taleplerini dinledi, emekleri için teşekkür etti.

Çakırözer: “Taşerona kadro, yüzbinlerce işçi hak kaybına uğradı”

“Türkiye’nin dört  yanında emekçilerimizin yanındayız”

“Taşeron işçilerin Toplu Sözleşme hakkı iade edilsin”

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Türk-İş’e bağlı Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası Belediye-İş Genel Merkezi’ni ziyaret ederek, Genel Başkan Nihat Yurdakul ve yönetim kurulu üyeleriyle emekçilerin çalışma koşullarına ilişkin talep ve beklentilerini konuştu.

Türkiye’nin dört  yanında belediyelerde çalışan emekçilere teşekkür eden Çakırözer, yeni yıllarını kutlayarak, “Ülkemizin dört yanında belediyelerimizde çalışan emekçilerimiz şehirlerimizde yurttaşlarımıza en iyi hizmeti sunabilmek için var gücüyle çalışıyorlar. Hepsine minnettarız, onların her zaman yanındayız. Belediyelerde çalışan ve kadro vaadiyle kandırılan işçilerimizin hak kayıplarının iade edilmesi ve verilen sözlerin tutulması için hep mücadele edeceğiz” 

TEŞEKKÜR ETTİ, TALEP VE SIKINTILARI DİNLEDİ

CHP’li Çakırözer Belediye İş Genel Merkezi’ni ziyaret ederek, Genel Başkan Nihat Yurdakul’u makamında ziyaret etti, işçilerin talep ve sıkıntılarını konuştu. Nihat Yurdakul ve yönetim kurulu üyelerinin yeni yıllarının da kutlayan Çakırözer, Türkiye’nin dört yanında belediye çalışanlarına emekleri için teşekkürlerini sundu.

Belediye İş Olağan Genel Kurulu’nda Toplu İş Sözleşmesi (TİS) Genel Sekreterliği görevine seçilen Eskişehir eski Şube Başkanı Güney Demirdaş’ı da makamında ziyaret eden Çakırözer, Eskişehir’de sivil toplum örgütü yönetici ve temsilcilerinin Ankara’da Genel Merkezde çeşitli görevlere gelmesinin tüm Eskişehir’i gururlandırdığını belirterek, Demirdaş’ı tebrik etti, başarılar diledi.

TOPLU SÖZLEŞME HAKKINI GERİ VERİN

İktidarın taşerona kadro açıklamalarının belediyelerde çalışan yüzbinlerce taşeron emekçiyi kapsamadığını belirten Çakırözer, “Ülkemizin dört  yanında kadro vaadiyle binlerce emekçimizi oyaladılar. Kamuda çalışan taşeron işçilerimizin kadroya geçirilmesi hepimizi sevindirirken, belediyelerde çalışan yüzbinlerce işçiye ise gerçek anlamda  kadro verilmemesi hepimizi hayal kırıklığına uğrattı. Yıllardır Anayasal sendikalaşma ve toplu sözleşme hakkını kullanamayan, hakkı hukuku yenilen, fazla mesaileri ödenmeyen taşeron emekçilerimizin yaşadığı sorunlar artık son bulmalıdır. Kadro vaadiyle mağdur edilen, hak kaybına uğrayan emekçilerimize yüzde 4 zulmüne son verilmeli, sendikalaşma ve toplu sözleşme haklarını kullanarak çalışma ve yaşama koşullarını düzeltilmelidir”

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

İşçinin, emekçinin her zaman yanında olduklarını belirten Çakırözer, “Bizler her zaman emekçilerimizle, onların hakkını, hukukunu savunan örgütlü yapılarıyla dayanışma içindeyiz. Sizlerin taleplerinin her zaman takipçisiyiz. Her zaman yanınızdayız” diye konuştu.

taşerondan kadroya geçiş taşeron hak kaybı Toplu iş Sözleşmesi Türk-İş Utku Çakırözer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
7272     2019-01-03 belediyelere tam devlet kadrosu supurgeciler ist bütün çöpünü biz temizliyoruz biz masa basında oturup para kazanmıyoruz terleye terleye hakimizla kazanıyoruz 31 marta kadar tam kadro yoksa bir daha hayata kadro göremeyiz emin olun arkadaşlar sizde yazın herkez bilsin lütfen bunu yayınlayın slm
7272     2019-01-03 Belediyeler supurgeciler 31 marta kadar kadro olmasak bir daha hiç bir zaman olamayız herkez yaşın fırsat bu fırsat gösterin kendinizi aslanlar slm
7272     2019-01-02 Tam devlet kadrosu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!