Taşerondan Kadroya Geçenlerin Maaş Hesabı Ortaya Çıktı

Taşerondan Kadroya Geçenlerin Maaş Hesabı Ortaya Çıktı

Taşerondan Kadroya Geçenlerin Maaş Hesabı Ortaya Çıktı

Kamu Çalışanları Platformu taşerondan kadroya geçişi yapılan işçinin asgari ücret düzeyinde maaş alan çalışanlar için yapılacak zam oranlarını hesapladı.

ASGARİ ÜCRET + YÜZDE 4

Hak-İş Genel Başkan Vekili Hüseyin Öz "Asgari ücretin altında işçi çalıştırmanın yasak olması sebebiyle, çalışanların bin 800 TL olan maaşları, ocak ayından itibaren 2 bin 20 TL'ye yükseltilecek. Buna ilave olarak TİS'ten kazanmış oldukları yüzde 4 zam da verilecek. Böylece çalışanların maaşları 2 bin 100 TL civarında olacak." açıklamasında bulunmuştu.

2019 bekar olarak çalışan ve asgari ücret düzeyinde maaş alan işçi için rakam 2.155.00 TL olarak hesaplandı. Bu hesaplamaya yüzde 4 TİS zammı ve yakacak yardımının eklendiği belirtildi.

Evli ve çocuklu olanlara ek çocuk parası ve AGİ farkı eklenerek hesap edileceği belirtildi.

Evli olup eşi çalışmayan ve çocuk sayısına göre rakamları ise şöyle açıklandı;

"Evli ve çocuklu olanlara ek çocuk parası ve AGİ farkı eklenerek hesap edileceği belirtildi. Yemek ve yol ücretleri de dahil edilmemiştir." denildi.

DİSK 'ÜCRETLER ASGARİ ÜCRET CİVARINA DÜŞECEK'

DİSK Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Arzu Çerkezoğlu kadroya geçen işçilere yapılacak zam miktarlarına ilişkin açıklamalarda bulunmuş ve en düşük ücretin asgari ücrete çekilmesinin yeterli olmayacağını söylemişti.

ASGARİ ÜCRETİN YÜZDELİK FAZLASI İLE ÇALIŞAN İŞÇİLER

Taşerondan kadroya geçişi yapılacak olan işçilerin en düşük maaşının asgari ücret + yüzde 4 olacağını söyleyen Çerkezoğlu önemli uyarıda bulundu.

HAK KAYBI

Çerkezoğlu "Çerkezoğlu asgari ücretin yüzdelik fazlası ile ücret alan işçilerin durumunu da değerlendirerek "Merkezi idarelerde sürekli işçi kadrosuna geçen ve asgari ücretin yüzdelik fazlasına göre (%30, %50 fazlası gibi) ücret alan işçiler ise bugün daha fazla hak kaybıyla yüz yüzedir."

 

taşeron maaşı kadrolu taşeron maaşı 2019 taşeron maaşı yüzde 4 asgari ücret Kamu Çalışanları Platformu HAK-İŞ DİSK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
bu nasıl kadro be yeter be     2018-12-31 696 KHK İLE TAŞERONDAN KADROYA GEÇEN 4/D Lİ SÜREKLİ İŞÇİLERE 31.10.2020 TARİHİNE KADAR UYGULANAN YÜKSEK HAKEM KURULU (YHK) KARARLARI HAKSIZLIKTIR.. KADRO ALAN İŞÇİLER OLARAK BİZLERDE 2019 KAMU TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İSTİYORUZ.. ESKİ KAMU İŞÇİLERİ İLE AYNI HAKLARI İSTİYORUZ. EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET !!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!