200 Taşeron İş Bırakma Eylemi Yaptı

200 Taşeron İş Bırakma Eylemi Yaptı

200 Taşeron İş Bırakma Eylemi Yaptı
Belediye Hizmet Binasında Çalışan 200 Taşeron İş Bıraktı

Paralarını alamadıkları için iş bırakan 200 taşeron gerekçe olarak şunları söyledi.

Torbalı Belediyesi için yapılan hizmet binasının inşaatında çalışan 200 taşeron işçi bugün iş bırakma eylemi yaptı. Yüklenici firmanın işçileri bugün 11.00 sıralarında çalıştıkları inşaat alanında toplandı.

İşçiler tam 70 gündür ücretlerini alamadıklarını söyledi. Evlerine para götürememenin burukluğunu yaşadıklarını söyleyen işçiler, kış günü çaresiz ifade ettiler. Ustasından vasıfsız işçisine kadar 200 işçinin aynı durumda olduğunu aktardılar.

İşçi temsilcisi Cebrail Aydın ise sırf bu işi yapmak için Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinden  Torbalı'ya geldiklerini söyledi. Ekip olarak asma tavan işini yaptıklarını anlatan Aydın, 70 gündür ödeme alamadıklarını belirtti. Bu yüzden 10 gündür iş bırakma eylemi yaptığını aktardı ve alacaklarını alana kadar da çalışmayacaklarını söyledi. Ödemeyi yapmayan yüklenici şirket olsa da belediyenin en azından bu sorunun çözümü için arabuluculuk görevi üstlenmesi gerektiğini aktardı. 


Bir diğer işçi temsilcisi Şentürk Özkılıç ise 40 kalıpçı olarak işlerini tamamlayıp ayrıldıklarını söyledi. Buna rağmen halen paralarının ödenmediğini belirtti. Bu yüzden usta Özkılıç da zor durumda kalıyor ve işçilere kendi cebinden ödeme yapıyor. Arabasını sattığını, şimdi ise evini satılığa çıkardığını aktardı. Açıklama yapan işçiler polise de yazılı şikayette bulunduktan sonra dağıldılar.

iş bırakma eylemi torbalı izmir belediye hizmet binası taşeron taşeron haberleri taşeron sorunları kadro alan taşeron taşeron sözleşmesi taşeron hakları taşeron maaşları Toplu İş Sözleşmesi TİS KİT BİT Taşeron tediye taşeron
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü sanatçı Zeki Çetin koronavirüsten hayatını kaybetti!
Ünlü sanatçı Zeki Çetin koronavirüsten hayatını kaybetti!
Bülent Ersoy'un Onur Akay davasında flaş gelişme!
Bülent Ersoy'un Onur Akay davasında flaş gelişme!
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.