Taşeron ve EYT Artık Zulüm Haline Geldi

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, TBMM Genel Kurulu'nda taşeron kadro sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusu gibi Taşeron konusunun da hükümetin vatandaşın taleplerini dinlemediğini bu durumların bir zulüm haline geldiğini söyledi.

Taşeron ve EYT Artık Zulüm Haline Geldi

İYİ Parti Grup Başkanvekili Ağıralioğlu, "Taşerondan kadroya geçenlerle alakalı mağduriyetler her geçen gün artıyor ve talepler yükseliyor. Biz şimdi EYT'lerden sonra, taşerondan kadroya geçenlerin talepleriyle bu ara biraz hemhâl olmaya başladık. Şöyle bir sıkıntı var: Kadroya geçene kadar "Bizi kadroya geçirin de ne olursa olsun." duygusu verdikleri için bu iradeyi gösteren Hükûmet onlara "Kadroya geçtiniz, daha ne istiyorsunuz?" gibi bir cümleyle mukabele ediyor. Özlük hakları ve statüleriyle ilgili belirsizlik, maaşlarındaki dengesizlik ve statülerinden kaynaklanan belirsizlik, çalıştıkları kurumlarda kendilerini joker gibi kullanma isteğini oluşturduğu için belirsizle işe gidip gelme şikâyetiyle karşı karşıyayız. Bunlarda bir standardın, oryantasyonun sağlanması lazım. Taşerondan kadroya geçenlerin özlük hakları dâhil, statüleri dâhil, çalışacakları yerler dâhil açık bir şekilde belirlenmesi lazım." ifadelerini kullandı.

Ağıralioğlu, hükümetin vatandaşlara düzenlemeyi bir müjde gibi verdiğini fakat son durumun vatandaşın üstlerinde, boyunlarında salnana bir kılıç haline geldiğini söyledi. İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili , "Bunlara iyilik olsun, rahmet olsun diye yaptığımız iş zulüm hâline geldi. Dolayısıyla bu mevzuda Hükûmetin, böyle bir iradeyle, bunlara müjde verir gibi söylediği iş şu anda üstlerinde, boyunlarında sallanan bir kılıç hâline geldi. Bu mevzuda da bir düzeltme talebi var, o talebi dillendirmiş olalım." ifadelerini kullandı.

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNDEN, TAŞERON HABERLERİNDEN VE DAHA FAZLASINDAN BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

Taşeron eyt İYİ Parti EYT Meclis Taşeron meclis eyt tbmm Taşeron TBMM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek