Kadro Alan Taşerona Giysi Yardımı Müjdesi!

4-D Kamu İşçilerine giysi yardımı kurumlarınca yapılacak. Taşeronda kadroya geçen işçilere yardım kurumlarınca yapılacak

Kadro Alan Taşerona Giysi Yardımı Müjdesi!

696 Sayılı KHK ile taşeron işçi iken sürekli işçi kadrosuna geçen çalışanların giyecek yardımına dair Bakanlık görüş bildirdi. Sağlık Bakanlığı Çalışma Bakanlığı'nın yazısına değinerek giysi yardımıının yapılması gerektiğini belirtti.

GİYSİ YARDIMINDA BİR DÜZENLEME YOK

696 Sayılı KHK uyarınca Yüksek Hakem Kurulu tarafından karara bağlanan toplu iş sözleşmesi hükümlerinde giysi yardımına ilişkin bir düzenleme bulunmuyor.

Sağlık Bakanlığı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca gönderilen yazıya atıf yaparak yazıda şunları belirtti;

"696 Sayılı KHK uyarınca Yüksek Hakem Kurulu tarafından karara bağlanan ve Bakanlığımızca 12.04.2018 tarihinde ilan edilen hükümlerde sürekli işçi kadrolarına geçirilen işçilere giysi yardımı yapılıp yapılmayacağı konusunda herhangi bir düzenleme bulunmadığından giysi yardımına ilişkin öncelikle yürürlükte bir toplu bir toplu iş sözleşmesi var ise orada yer alan hükümler, yoksa idareniz tarafından belirlenen ihale şartnamesinde bulunan hükümler dikkate alınarak ilgili personele giysi yardımının yapılması, bu itibarla iş sağlığı ve güvenliği veya işin yürütümü açısından gerekli olan giysi ve diğer malzemelerin işverenlikçe karşılanması gerektiği değerlendirilmektedir." şeklinde belirtildiği ifade edildi.

NE OLACAK

Bakanlığın görüş yazısında da belirtildiği gibi şayet şayet toplu iş sözleşmesi hükümlerinde bir madde var ise yardımlar orada yer alan hükme göre yapılacak. Ayrıca çalışan kişinin iş sağlığı ve güvenliği veya işin yürütümü açısından gerekli olan giysi ve diğer malzemelerin de işveren kurum tarafından karşılanacaktır.

İşte Bakanlığın görüş yazısı;

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNDEN, TAŞERON HABERLERİNDEN VE DAHA FAZLASINDAN BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

 

Kadro Alan Taşerona Giysi Yardımı Müjdesi! Kadro Alan Taşeron 4D
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
kartal escort