KİTlerdeki Taşeronda Flaş Düzenleme! Kadroya Alınacaklar

Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) ve bağlı ortaklarının 2019 Yılına Ait Genel Yatırım ve Finansman Programı'na göre uygulayacakları strateji ve istihdam koşulları belirlendi. Resmi Gazete'de yayımlanan kararda KİT'lerdeki taşeron işçilerle ilgili de düzenlemeye yer verildi. Buna göre, 4 Aralık 2017 tarihi itibariyle KİT'Lerde iki yıl çalışanlara sınav ile kadro imkanı getirildi.

KİTlerdeki Taşeronda Flaş Düzenleme! Kadroya Alınacaklar

Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) ve bağlı ortaklarının 2019 Yılına Ait Genel Yatırım ve Finansman Programı'na göre uygulayacakları strateji ve istihdam koşulları belirlendi.Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, 2019 yılında kamu işletmelerinin, ülke kaynaklarını etkin ve verimli kullanmak suretiyle işletmecilik faaliyetlerini yerine getirmelerini ve kendi değerlerini azami düzeye çıkartmalarını sağlayacak strateji ve yöntemlerin belirlenmesi amaçlanıyor. Resmi Gazete'de yayımlanan kararda.,

Kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklıklarında, personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmeleri kapsamında yükleniciler tarafından çalıştırılmakta olanlardan, 4 Aralık 2017 tarihi itibarıyla en az 2 yıl kesintisiz (yıllık izin, doğum izni, askerlik ve toplamda 30 günü geçmeyen kesintiler hariç olmak üzere) olarak ilgili teşebbüs ve bağlı ortaklıklarda çalışmış ve halen çalışmaya devam edenler için de yapılacak sınavda başarı göstermeleri halinde halihazırda görev yaptıktan teşebbüs ve bağlı ortaklıklarında işçi statüsünde istihdam edilebilmesi karara bağlandı.

Bu maddenin uygulanmasında, kişilerde aranacak şartların tespiti ve personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesinin kapsamının belirlenmesi açısından, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23. maddesi hükümleri esas alınacak.

Kamu teşebbüsleri sadece mevsimlik işlerde veya kampanya işlerinde geçici işçi çalıştırabilecek. Söz konusu geçici işçilerle yapılacak sözleşmelerde işçinin mevsimlik veya kampanya işçisi olduğu belirtilecek. 2019 yılında geçici işçilerin çalıştırılacakları toplam adam/ay süresi, belirlenecek tavanı aşmayacak şekilde, yıl içinde askerden dönecekler de dikkate alınarak, Devlet Personel Başkanlığına vize ettirilecek.

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

KİTlerdeki Taşeronda Flaş Düzenleme! KİT Kamu İktisadi Teşebbüsleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Alpaslan Akgün     2018-10-17 Lan arkadaş bizde hastanede 10 senedir yemek hizmeti veriyoruz yazıklar olsun seçimlerde size verdiğimiz oylar zehir zıkkım olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü sanatçı Zeki Çetin koronavirüsten hayatını kaybetti!
Ünlü sanatçı Zeki Çetin koronavirüsten hayatını kaybetti!
Bülent Ersoy'un Onur Akay davasında flaş gelişme!
Bülent Ersoy'un Onur Akay davasında flaş gelişme!
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx