Taşeron İşçiler İade Edilsin!

DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu, Sosyal-İş'e üye oldukları için Aydın Büyükşehir Belediyesine bağlı İmar AŞ’den çıkarılan işçilerin işe iadesini istedi.

Taşeron İşçiler İade Edilsin!

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Aydın Büyükşehir Belediyesine bağlı İmar AŞ’de Sosyal-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan 9 işçinin işe iade edilmesini istedi.

DİSK Yönetim Kurulu adına yazılı açıklama yapan Çerkezoğlu, Sosyal-İş’in işyerinde çoğunluğu sağlayarak, TİS için bakanlığa başvuru yaptığını, çoğunluk tespitinin alınmasının ardından işçi çıkarıldığını hatırlattı. Demokrasinin olmadığı yerde emeğin haklarının savunulmasının güçleştiğini ifade eden Çerkezoğlu, şöyle devam etti: Aydın Büyükşehir Belediyesinde ve diğer birçok işyerinde işverenler, ülkemizin içinde bulunduğu antidemokratik ortamdan faydalanarak emeğin en temel haklarını gasbetmekte, işçiler örgütsüz bırakılmakta veya iktidar/sermaye güdümündeki sarı sendikalara üye olmaya zorlanmaktadır. Biz DİSK olarak 9 işçi arkadaşımızın işe iadesi için, hak-hukuk-adalet için, demokrasi için mücadeleye devam edeceğiz.

Taşeron İşçiler İade Edilsin! DİSK DİSK Genel Başkanı Sosyal-İş Aydın Büyükşehir Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek