Taşerona Kadro Düzenlemesi Binlerce Taşeron İşçiyi Mağdur Etti

Taşerona Kadro Düzenlemesi Binlerce Taşeron İşçiyi Mağdur Etti

Taşerona Kadro Düzenlemesi Binlerce Taşeron İşçiyi Mağdur Etti

Türkiye genelinde on binlerce taşeronun sorunları bitmiyor. işte yine o sorunlardan birini daha haberleştiriyoruz

Türkiye geneli yıllardır hastanede çalışan biyomedikal ve sterilizasyon çalışanları 696 sayılı KHK'dan kadroya geçemiyor.
Bunların çoğunun ihaleleri 2016'da personele dayalıydı fakat kurumlarda malzeme ve parça alımları zor olduğu için ihaleler parça dahil-malzeme dahil oldu.

Taşerona kadro düzenlemesi binlerce taşeron işçiyi mağdur etti.

Örneğin bu konuda kadro alamayan bir hastane taşeronu durumunu şöyle özetledi:

"Ben 2005 ten beri taşeron firma üzerinden biyomedikalde çalışıyorum. 2007 de çıkan KHK'da temizlikte çalışıyor göründüğüm için kadroya geçemedim. Bugünse hizmete dayalı ihalede olduğum için geçemiyorum.
Ben ihalenin türünü cinsini bilemem ki, hastane her sene ihale yapıyor bizler de ihaleyi alan firmayla çalışmaya devam ediyoruz."

4 Aralık'ta yayınlanan 696 KHK ile kamuda çalışan taşeron personellere 4d kadrosu verilmişti.Bu yasa kapsamında taşeron olarak çalışan personeller sürekli işçi statüsünde kamuda istihdam edilerek taşeron sisteme bu tarih itibarı ile son verildi.
Fakat bir kısım taşeron çalışan personeller kapsam dışı kaldılar. bunlar kurumlarda ihale yöntemi hizmet alımı olarak istihdam edilen taşeron personellerdi.Bu Personeller hizmet ile birlikte ihale dosyası oluşturulan fakat sözleşmeleri kurum tarafından hazırlanan personellerdi ve bu personeller de kadro istediler.

Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Personelleri bu kapsamında dışında kalan branşlardan sadece birtanesi.

DEVİR TESLİM TÖRENİNDE SÖZ VERİLDİ

Çalışma ve Sosyal Güenlik Bakanlarının devir teslim töreninde bu konu gündeme gelmiş ve eski bakan 3 bin hastane taşeron işçisinin sorunun çözüleceği süzünü vermişti.

''Bakanlık görevini devreden Julide Sarıeroğlu, HBYS bilgi işlemlerinde taşeron olarak çalışan personel için şu açıklamayı yaptı:

Ve Sarıeroglu, "HBYS bilgi işlemde çalışan kardeşlerimizin durumunu, Sayın başbakamınızın talimatıyla aslında biz tamamladık... Seçimden öncesindeki süreçte... İnşallah sayın Bakanımızın döneminde uygulamaya geçmiş olur. Ordaki kardeşlerimiz için de inşallah güçlü bir adım atıp onların taleplerini yerine getirmiş oluruz" dedi. 

Bu açıklamayla kapsam dışı kalan Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Personelleri yeniden umutlandı.

An itibariyle hala Bakanlıktan Resmi açıklama bekleyen 3000 civarında Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Personeli bulunmaktadır 

taşerona kadro sorunları taşerona kadro da sorunlar teşaron son dakika haberleri bugünün taşeron haberleri Taşerona Kadro Düzenlemesi Taşerona Kadro Düzenlemesi Binlerce Taşeron İşçiyi Mağdur Etti Kadro Düzenlemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
kartal escort