Taşeron İşçileri Müjdeli Haber Bekliyor

Taşeronda kadro dışı kalanlar müjdeli haber bekliyor!

Taşeron İşçileri Müjdeli Haber Bekliyor

Türk İş Genel Başkanı Ergün ATALAY T.Maden-İş Sendikasının düzenlemiş olduğu Başkanlar Kurulu Toplantısına katıldı.

TAŞERON İŞÇİNİN KADRO SÜRECİ

Toplantıda taşeron işçilerin kadroya alınma sürecine de değinen Atalay kadroya geçişi gerçekleşmeyen taşeron çalışanları hatırlatarak 'kamuoyu müjdeli haber bekliyor' dedi.

KİT'LERDEKİ SORUN DEVAM EDİYOR

Kamudaki taşeron işçilere kadro imkanı veren düzenleme kapsamında 800 bin kişinin kadroya geçirildiğini hatırlatan Atalay, buna karşın Kamu İktisadi Teşebbüslerindeki (KİT) taşeron işçilerin kadro sorununun devam ettiğini belirtti.

KAMUOYU MÜJDELİ HABER BEKLİYOR

Hükümet yetkililerinin seçimden önce bu işçilerin kadro taleplerinin karşılanacağı yönünde açıklamalarda bulunduğunu hatırlattı.

80 BİN KİŞİ HALA DIŞARDA

Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Madende, demiryollarında, PTT'de, şeker fabrikaları gibi birçok işyerinde toplam 80 bin kişi hala dışarıda. Kamuoyu müjdeli haber bekliyor." değerlendirmesinde bulundu.

ATALAY,“İŞVERENLERİMİZ 300 LİRADAN İMTİNA ETMEMELİ ÇÜNKÜ İNSAN YAŞAMINDAN DAHA ÖNEMLİ HİÇBİR ŞEY YOK"

Şişli'de 6 Eylül 2014'te 10 işçinin ölümüyle sonuçlanan asansör kazasına da değinen Atalay, bu duruma yol açan asansörde bulunmayan parçanın fiyatının 700 lirayı bulmadığına dikkati çekti.

"MÜHÜRLENMİŞ OCAĞI İŞLETİYORLAR"

Atalay, Manisa'nın Soma ilçesinde 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasına ilişkin davada 22 duruşmanın ardından kararın açıklandığını anımsatarak, "Soma Davası'nda verilen karar, kamu vicdanını rahatlatmadı. Madene inen yüzlerce arkadaşımız her gün ailesiyle helalleşerek evinden çıkmaya devam ediyor." dedi.

Yasaya göre mühürlenmiş bir maden ocağını çalıştırmanın cezasının hapis olduğunu vurgulayan Atalay, buna rağmen basında mühürlenmiş bir ocağın işletildiği ve o ocakta iş kazası yaşandığı haberlerini gördüklerini söyledi.

Taşeron İşçileri Taşeron İşçileri Müjdeli Haber Bekliyor Taşeron İşçisi Taşeron kadro haberleri 4d kadro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
kartal escort