Taşeron işçiler yeniden meclis gündeminde konuşulmaya başlandı!

KHK'nın çıkmasına rağmen bir türlü kadroya geçişleri sağlanamayan taşeronların gündem olarak konuşulması devam ediyor.

Taşeron işçiler yeniden meclis gündeminde konuşulmaya başlandı!

Konu sıcağı sıcağına Meclis'in açılması ile tekrar gündeme geldi. Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet Başbakanlık'taki çalışan taşeron şoförlere kadrolarının hayırlı olmasını dilerken diğer yandan geçişi gerçekleşmeyen diğer taşeron şoförler ve yüzde 70 işçilik maliyetine takılanlar olmak üzere tüm taşeron işçilere kadronun verilmesini istedi.

Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet TBMM'de yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

"Sayın Başkan, yayımlanan 703 sayılı KHK’yle Başbakanlıkta görev yapan 113 şoför için özel düzenleme yapıldı ve Başbakanlıkta şoför olarak çalışan personel sürekli işçi kadrolarına geçirildi.

HAYIRLI OLSUN

Yani yüzde 70 işçilik maliyetine takılan Başbakanlıktaki taşeron şoförler kadro hakkı kazandı, hepsine hayırlı olsun diyorum. Ancak, ne var ki madalyonun diğer bir yüzü bulunuyor.

DİĞER % 70 İŞÇİLİK MALİYETİ VE ŞOFÖRLERE DE HAK TANINSIN

Başbakanlıkta çalışan şoförler herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan kadroya geçirilirken başka kurumlarda çalışan şoförler yaklaşık maliyetin en az yüzde 70’lik kısmını asgari işçilik maliyeti karşılamadığı için kadroya geçirilmemiştir. Burada ikili bir ayrım var, bir ayrımcılık yapılmıştır. Başbakanlık çalışanı şoförlerin hakkı var ama diğerlerine ne yazık ki bu hak tanınmıyor, bu bir ayrımcılıktır.

ADALETSİZLİK GİDERİLMELİ TÜM TAŞERONLAR KADROYA ALINMALI

Sayın Başkan. Taşeron işçiler arasında yaşanan ve sürekli artmaya devam eden bu adaletsizlik bir an önce giderilmeli ve hiçbir kuruma iltimas geçilmeden tüm taşeron işçiler kadroya alınmalıdır.

Teşekkür ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

 

SGK Rehberi 

taşeron kadro meclis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ziraat bankası     2018-07-20 Sayın cumhurbaskanimiz taseron konusunda son noktayı koymuştu kit bit yok herkes çalıştığı kurumda yaptığı işi ile kadrosunu alacak demişti taseron kalkacak denildi bizler bankalarda çalışıyoruz ve taseron olarak geçiyoruz bizim günahımız ne lütfen gündeme getiriniz bizden başka da kimse kalmadı kadro almayan. Adalet
Hüseyin     2018-07-19 Belediye taşeron işçilerin durumu ne olcak kadro verilmedi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
kartal escort