Taşeron Çalışmaları Kimleri Kapsıyor? Belediyeler Taşeron Çalışmasına Dairmi? Taşerona Kadro Bugün?

Taşeron belediye işçileri kadroya alınacak mı sorusunun yanıtları belediyelerde çalışan taşeron işçilerin kafasını karıştırdı.

Taşeron Çalışmaları Kimleri Kapsıyor? Belediyeler Taşeron Çalışmasına Dairmi? Taşerona Kadro Bugün?

Özellikle belediye şirketlerinde ve iştiraklerinde taşeron olarak çalışan işçilerin kadroya alınıp alınmayacağı merak ediliyordu. Belediye taşeron işçilerin'den çoğu kişinin merak konusu olan belediye taşeron işçileri taşeron çalışmasına giriyormu sorusu oldu.  Kadro bekleyen taşeron belediye çalışanlarının durumuna ilişkin en net açıklama Maliye Bakanı 'dan geldi. 

29.11.2017, Cumhurbaşkanı Taşeron Açıklaması İçin Tıklayınız

Naci Ağbal dün yaptığı açıklamada, belediye şirketlerinin asli çalışanlarının kadroya alınmayacağını söyledi. Belediyelerde taşeron olarak çalışan işçiler ile belediye iştiraklerinde taşeron olarak çalışanlara da kadro var.

Taşeron belediye çalışanlarına kadro var mı sorusuna Bakan Ağbal'ın verdiği yanıtın detayları şöyle:

"Şu anda yapmakta olduğumuz düzenleme de belediyeye veya belediyenin bağlı kuruluşuna karşı bir asıl işveren yanında çalışan kişileri biz kapsama alıyoruz. Belediye şirketlerini kapsama almıyoruz. Onlar zaten bir belediye şirketinde çalışan kişiler. Onlar taşeron firma yanında çalışan kişiler değil. Halbuki belediyeye veya bağlı kuruluşuna karşı bir taşeron firma yanında çalışanlar böyle değil. Biz bu kişileri diğer belediye şirketlerinde çalışanlarla aynı noktaya getiriyoruz. Dolayısıyla halihazırda bir belediye şirketinin bünyesinde çalışıyorsa kişi bugün varılmak isten nokta o kişi için geçerli şu anda."

 

Kaynak: internethaber

taşeron taşeron kadro çalışması taşerona kadro taşeron son dakika haberi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Selim     2017-12-11 Akp oy yok.
sadi     2017-12-10 Belediye çalışanlarınıda kapsamalı
Orhan kilic     2017-12-07 Mevsimlik işçilere iyileştirme var ustaogretucilerde mağdur onlarada birseyler olursa verilen iyileştirme sözü yerine getirilirken iyi olur
kemal     2017-12-06 kamu kurumlarındaki iş kur lularıda kapsatın lütfen
Mhmy     2017-12-05 Belediyeleri neden ayrı tutuyorsunuz onlarida kadroya alın. Sonucta belediyelerde turkiyenin kamu kurumudur.
Mhmy     2017-12-05 Belediyeleri neden ayrı tutuyorsunuz onlarida kadroya alın. Sonucta belediyelerde turkiyenin kamu kurumudur.
gnl     2017-12-05 belediyenin kendi şirketinde olanları almıyor. belediyede çalışıpda firma personeli olanları kapsıyor sanırım
ibrahim     2017-12-05 Turk hava yollarinida kapsiyormu bu kanun bilginiz varmi
Kemal     2017-12-05 Gene Ayrımcılık...
ebruu     2017-12-04 6 yıldır belediyede çalışıyorum vardıgımz nokta yine haksızlık seçim zamanları belediye çalışanları en çok çalışanlardır ama kadro yine bizlere vurmuyor bu haksızlık giderilmeli yapılacaksa bütün taşeronları kapsamalı adaletli olunmalı lütfen sesimizi duyun artıkkkkk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekir Bozdağ Taşeron Açıklaması
Bekir Bozdağ Taşeron Açıklaması
Taşeronların Kıdemi Korunacak Hak Kaybı Olmayacak.!
Taşeronların Kıdemi Korunacak Hak Kaybı Olmayacak.!