Çalışma Bakanı Açıkladı; Artık Taşeron İşçi Değil Kadrolu İşçi Alacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu istihdam sağlamaya yönelik İŞKUR ile ortak çalışarak 2018 yılı sona ermeden önce toplamda 1 milyon 250 bin kişiye istihdam sağlamak amacında olduklarını açıkladı.

Çalışma Bakanı Açıkladı; Artık Taşeron İşçi Değil Kadrolu İşçi Alacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Elazığ'da parti üyeleriyle bir araya geldi.Bakan Sarıeroğlu Elazığ'da çok önemli açıklamalarda bulundu.Meslek danışmanı sayısını arttırkdıklarını internet alt yapısını geliştirdiklerini açıklayan Sarıeroğlu insanların işe yerleştirilmesine yönelik olarak ortaya konulan proaktif politikaların bu sayede arttığını ve daha çok insana iş imkanı sağladıklarını açıkladı.İŞKUR la iş birliği yaparak 2018 yılı bitmeden önce tam 1 milyon 250 bin kişiye iş imkanı sağlamak istediklerini dile getirdi. Gençlerin çağrılarına kayıtsız kalmayacaklarını gençlerle beraber hareket edip kısa süre içinde mobil uygulamalarını da kullanıma hazır hale getireceklerini açıkladı. Peki taşeron kalkacak mı? Sadece kadrolu işçiler mi alınacak?

BAKAN SARIEROĞLU: TAŞERONU KALDIRDIK

Devlete sözleşmeli memur alımı ve sözleşmeli personel alımına devam edeceklerini açıklayan Bakan Sarıeroğlu kamuya alınacak işçilerin artık taşeron olmayacağını direk kadrolu olarak alınacaklarını ve bunların birbirine karıştırılmakta olduğunu ifade etti.Kamuve kamu kuruluşlarına bundan sonra taşeron değil kadrolu işçi alınacağını ifade etti.İlk olarak Sağlık Bakanlığının 18 bin kişilik işçi alım talebi olduğunu da sözlerine ekledi. İŞKUR dan kadrolu işçi pozisyonlarına herkesin başvuru yapabileceğini de ifade etti.

isinolsa

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Zafer Öztürk     2018-06-22 Ben Hastanede 12 seneden beri teknik servis olarak görev yapmaktayım İst genelinde sadece 7 hastane kadroya giremedi hastanenin elektirik ten tut aklına ne gelirse hepsini biz yapmaktayız artık bir şeyler yapmanızı bekliyoruz bizim temsil olarak diyer hastaneler var .
Alpaslan Akgün     2018-06-19 Ya biz hastane de çalışan yemekhane personelleri nolacak ay bakan bir günlük raporlu yerine çalışanlara kadro verdiniz bizler 10 yıl 15 yıl emek verenleri ayırdığınız için Allah sizleri bildiği gibi yapsın size verdiğimiz oylar zehir zıkkım olsun...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu