Çalışma Bakanı Sarıeroğlu; Taşeron İşçilerin Maaşları İyileştirildi, Bu Şartlar Daha da İyileşecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yapmış olduğu konuşmasında kadroya alınan taşeron işçilere yönelik açıklamalarda bulundu. Taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin çalışmalara değinen Bakan Sarıeroğlu işçilerin şartlarında iyileştirme olacağını söyledi.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu; Taşeron İşçilerin Maaşları İyileştirildi, Bu Şartlar Daha da İyileşecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Türkiye'de taşerona kadronun hayal olduğunu ancak bunu gerçekleştirdiklerini belirterek, "Maaşlarında da bir miktar artış oldu, bundan sonra çalışma şartları daha da iyi olacak" dedi. 
Bakan Sarıeroğlu, Ramazan Bayramının ikinci gününde önce kimsesiz çocukları ziyaret edip onlarla bayramlaştı. Sarıeroğlu burada çocuklarla yakından ilgilenip onlara bayram hediyesi verdikten sonra Seyhan Belediyesi Huzurevine geçerek yaşlıların da tek tek elini öpüp bayramlarını kutladı. 
Bakan Sarıeroğlu, huzurevinde yaptığı açıklamada, emeklilere bayramdan önce bin lira ikramiye verildiğini, maaşlarının da erken ödendiğini, temmuz ayında da maaşlara zam yapılacağını belirterek, "Yaşlılık maaşının da artık 3 ayda bir değil aydan aya alabilmeleri için adım attık. Ayrıca yaşlılık maaşını da 500 liraya çıkardık. Hükumetimiz 16 yılda hem yaşlı, hem engelli hem de çocuklar için bir çok adım attı. Ancak bundan sonrası için de bir çok adım atacak. Yaşlıların, çocukların ve engellilerin hayat standartını artırmak için bir çok yeni projeler var" dedi. 
Bakan Sarıeroğlu, yaşlıların 2002'den öncesini çok iyi hatırlayabileceğini hükümetin emeklilerin maaşını ödeyemez duruma geldiğini maaş ödemek için IMF kapılarında beklediğini, artık böyle bir durumun olmadığını Türkiye'nin güçlü bir ülke olduğunu bunu da vatandaşların desteğine borçlu olduklarını ifade etti. 
Bakan Sarıeroğlu, Türkiye'de taşerona kadro verilmesinin de hayal olduğunu ancak AK Parti Hükümetinin bu hayali de gerçekleştirdiğinin altını çizerek, "Taşeron işçiler artık kadroya geçti. Maaşlarında iyileştirmeye gidildi. Ancak bu sistem oturdukça taşeronların şartları daha da iyileşecek." 
Sarıeroğlu, konuşmasının ardından yaşlılara hediye ve gül verdi. Bir yaşlı Bakan Sarıeroğlu'nu şarkı söyledi. Bakan Sarıeroğlu'nun yanı sıra huzurevine AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve kurum müdürleri katıldı. Bakan Sarıeroğlu huzurevinden sonra Adana'nın ilçelerinde halkla bayramlaşmaya gitti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sinir     2018-06-21 Kusura bakmayın ama hiçbir iyileştirme görmedik bundan sonra olacak iyileştirmeler 4+4 ü kastettiniz herhalde onlarda sendikal hak
Ahmet Kaya     2018-06-20 Hep yalan hep yalan. Emeklilerede 1000 tl ikramiye dedi, bişeyleri bahane ederek 500 ile 750 tl vermiş ve banka emeklilerine ise siz banka emeklisisiniz devletle ilginiz yok denildi ve ikramiye verilmedi. Herşeyde her laflarinda üç kağıt var.
Ömer     2018-06-19 Öyle birşey olmadı sendika parasının adı degişti tediye oldu maaş aynı kaldı yalan haber degilse buna ben cok gülerim
Yunus     2018-06-18 Çok güzel iyileştirme oldu....acayip nefes aldık...sizdede iyiliştirme oldu mu acaba. Biz sizi merak ediyoruz..
Abbas     2018-06-18 İyileştirme yeter geçti göremedik
A.k     2018-06-18 BELEDİYE çalışanları sizden KADRO BEKLİYOR
Abdullah     2018-06-18 İyiliştirme dediğiniz şeyi biz yani bizzat içindeki mağdurlar bizler niye görmedik
HAKAN     2018-06-18 Kit bit bu nasıl bir kadro biz salakmıyız
Memo     2018-06-18 Sağlık da da böyle birşey yok kimmiş bu iyileştirme olanlar
Bekir     2018-06-18 Alakası yok pttde taseronum boyle bise varda bize mi yapilmadi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu