Kamu İşçilerinin Maaşları 13 Haziran’da Yatacak!

Taşerondan Kadroya Geçen Sürekli İşçiler Brüt 75 TL Bayram Yardımı Alacak!

Kamu İşçilerinin Maaşları 13 Haziran’da Yatacak!

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamaya göre “Bütün kamuda çalışanların maaşları 13 Haziran’da hesaplarına yatacak.” Bakan Ağbal; “Bugün bütün bakanlıklara, kamu kurum ve kuruluşlarına bir genelge gönderdim. Dolayısıyla bütün kamu görevlilerimiz, memurlarımız, sözleşmeli personel, işçi ve diğer statülerde çalışan bütün personelimiz, ister bakanlıklarda çalışsınlar, ister belediyelerde, ister il özel idarelerinde, bütün kamuda çalışan kardeşlerimizin maaşları 13 Haziran’da hesaplarına yatacak. Dolayısıyla bayrama girmeden, mübarek Ramazan Bayramı’na girmeden bütün kamu görevlilerimiz de maaşlarını, aylıklarını almış olacak.” Maliye Bakanı Naci Ağbal, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının gerekli hazırlıkları yaptıklarını belirterek; “Bu konuda bakan olarak bugün gerekli talimatı verdim, bakanlık olarak da konuyu takip ediyoruz. Böylelikle bayram girmeden önce de nasıl emeklilerimizin aylıklarını ödediysek, nasıl emeklilerimize Ramazan Bayramı ikramiyesi ödemişsek şimdi de kamu görevlilerimizin, kamu çalışanlarımızın aylıklarını bayram girmeden önce ödemiş oluyoruz. Yaklaşık 3 milyon 700 bin kamu çalışanı bu şekilde bayram girmeden önce maaşlarını almış olacaklar.” gibi açıklamalarda bulunarak tüm kamu çalışanlarının Haziran maaşlarının 13’ünde yatacağını bildirmiştir. Maliye Bakanlığı tarafından ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen genelge aşağıdaki şekildedir;

T.C. MALİYE BAKANLIĞI

Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü

07/06/2018

 Sayı: 27998389-010.06.02-4706

 Konu: Haziran Ayı Aylıklarının Ödenmesi

GENELGE

(SIRA NO: 7)

  1. Aylıklarını personel kanunlarına göre almakta olanlara, 15/06/2018 tarihinde ödenmesi gereken tüm hakkedişleri, 657 sayılı Kanunun 164 üncü ve ek 24 üncü maddesi uyarınca, 13/06/2018 tarihinde ödenecektir. Kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli personel, işçi ve diğer personel hakkında da aynı şekilde işlem yapılacaktır.
  2.  Ödenecek aylıklar yasal kesintiler yapılmak suretiyle muhasebeleştirilecektir.
  3. Banka hesaplarına aktarılan aylıkların ilgili bankalarca personele zamanında ödenmesi sağlanacaktır.
  4. Aylıklardan yapılacak kesintiler önceki aylarda olduğu gibi yasal süresinde gönderilecektir.
  5. İl dahilindeki mahalli idare birimleri dahil tüm ilgili birimlere gerekli duyurunun yapılması ve herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi hususunda ilgili birimlerce bütün tedbirlerin alınması gerekmektedir.
  6. Gereğini arz/rica ederim. 

Naci AĞBAL

Maliye Bakanı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ertan     2018-06-12 51 TL bayram harçlığı güle ağlıya harca
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
kartal escort