Bahçeli; 'Yeni sistemle yargı, yürütme ve yasama güçlenmesi ve kadro alamayan taşeron işçilerin kadroya alınması' ile ilgili konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde partisinin Bölge İstişare Toplantısı için Kayseri’ye gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Özellikle AK Parti milletvekili adayları oyuna gelmeyin. İttifakımız AKP ve MHP’dir. Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. MHP’yi dışlamaya gücünüz yetmeyecektir. Bunu böyle bilin” dedi.

Bahçeli; 'Yeni sistemle yargı, yürütme ve yasama güçlenmesi ve kadro alamayan taşeron işçilerin kadroya alınması' ile ilgili konuştu.

Kadir Has Kongre Merkezinde gerçekleştirilen ve Kayseri, Malatya, Kahramanmaraş, Niğde, Nevşehir, Kırşehir teşkilatlarının bulunduğu toplantıya, Kayseri MHP 27’nci dönem milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Fatih Hasyüncü, çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı. Ayrıca, Çin zulmünden kaçtıkları için Kayseri’ye yerleştirilen Doğu Türkistanlı vatandaşlar da Doğu Türkistan ve Türk bayrakları ile katıldı. 

Bahçeli; “Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemi Türkiye’nin geleceğinin teminatıdır. Yeni sistemle birlikte kuvvetler ayrımı daha da netleşecek ve güçlenecektir. Yargı bağımsız ve tarafsız, yasama daha güçlü, yürütme daha aktif ve seri hale gelecektir. 24 Haziran’da yeni sistem devreye alınacaktır. Biz de bunun gelişimine katkı sunacağız. MHP sosyal, siyasal ve ekonomik politikalara yön ve istikamet verecek siyasi bir yetkinliğe ulaşacaktır. Seçim beyannamemizde açıkladığımız söz ve vaatlerimizi TBMM’de çalışarak gerçekleştireceğiz. Teröristler, çocuk istismarcıları hariç olmak üzere af çıkarılması, vatandaşlarımızın kredi ve kredi kartı borçlarından kurtarılması, esnaf ve çiftçilerimizin vergi ve prim yükünün hafifletilmesi, AVM yasalarının yeniden gözden geçirilmesi, esnaf ve sanatkarlarımızın geçmiş hizmetlerine borçlanma hakkı tanınması, staj sürelerinin emeklilik hizmetine sayılması, şoför esnafımıza yıpranma payı temin edilmesi, çiftçilerimizin kullandığı mazot üzerindeki vergilerin kaldırılması, çiftçi girdilerinin vergi yükünün düşürülmesi, gençlerimizin iş buluncaya kadar ailelerinin sağlık sigortasından yararlanması, ön lisans mezunlarına lisans tamamlama imkanı tanınması, üniversiteye giriş sınavlarının kaldırılması, emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimizin mecburiyetinin giderilmesi, kadına şiddet ve çocuk istismarının önlenmesi, kadına ve çocuğa karşı suçlarda cezaların artırılması, asgari ücretten vergi alınması, kadro alamayan taşeron işçilerin kadroya alınması, kamu çalışanlarının tüm ek ödemelerinin emekli aylığına yansıtılması, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi, öğretmenlerimizin ek göstergesinin 3600’e çıkarılması, atanamayan öğretmenlerimizin kademeli olarak atanması, maliye ve gelir idaresi çalışanlarımıza kurum içi uzmanlık sınavı açılması, kahraman ve fedakar uzman çavuşlarımızın tümünün kadroya alınması ve mali ve sosyal durumlarının iyileştirilmesi, emniyet çalışanlarımızın özlük haklarının düzenlenmesi, engelli ve engelli yakını aylıklarının yükseltilmesi, muharip gazi ve şeref aylığının, şehit anne ve babalarının aldıkları maaşın artırılması, ordu ve polis vazife malullerinin maaşlarının iyileştirilmesi, malul sayılmayan gazilere gazilik unvanı verilmesi için gerekli yasaların çıkarılması konusunda bütün gayret ve samimiyetimizle mücadele edeceğiz. Gayret bizden takdir aziz Türk milletinden.” 
Konuşmasının ardından kendisine Kayserispor bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye edilen Bahçeli, Kayseri’den ayrıldı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu