Kadroya Geçen Taşeron İşçiler İçin Yeni Çalışma !

HAK İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, yaptığı son dakika açıklamasında “Taşerondan kadroya geçen emekçilerin haklarını genişletmek ve kadrolularla aynı haklara sahip olmasını sağlamak için yeni bir mücadele başlatıyoruz. Kadrolu işçilerin hangi hakları varsa, taşerondan gelen kadrolu arkadaşlarımızın da aynı haklara sahip olması için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kadroya Geçen Taşeron İşçiler İçin Yeni Çalışma !

Kadroya geçen taşeron işçiler için flaş açıklama geldi. Hak-İş Genel BaşkanıMahmut Arslan, yaptığı açıklamada, kadroya geçen taşeron işçiler için mücadele başlatacaklarını söyledi.

Önceki gün Ankara Elmadağ Belediyesi’nde konfederasyonumuza bağlı Hizmet-İş Sendikası tarafından gerçekleştirilen Toplu Katılım ve Bilgilendirme Toplantısına katılan Hak İş Genel Başkanı Mahmut Arslan burada bir konuşma yaptı. Toplantıya Arslan’ın yanı sıra Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, konfederasyona bağlı Öz Güven Sen Genel Başkanı Ömer Yılmaz ile belediyede çalışan eski ve yeni kadrolu üyeler katıldı.

Toplantıda kürsüye geçen Arslan, “HAK-İŞ olarak 10 yılı aşkın bir süredir kararlılık ve inançla sürdürdüğümüz taşeronla mücadeleyi zaferle sonuçlandırdık” dedi.

2014 yılında HAK-İŞ olarak başlatılan taşeron emekçileri örgütleme kampanyası sonrası, dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile ilk defa taşeron çalışanların sendikalı olması için tarihi bir adım attıklarını anımsatan Arslan, bundan sonra taşeron emekçilerin kadrolu olmaları için çalışmalara hız verdiklerini dile getirdi.

Arslan açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine, Başbakan Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve hükümetin çalışmaları sonucu 1 milyona yakın taşeron emekçisinin kamuya alındığını belirten Arslan, bu kadar özel sektör emekçisinin kamuya kadrolu olarak alınmasını dünyayı şaşırtan bir uygulama olarak değerlendirdi.

“Uluslararası ekonomik organizasyonlar ve şirketlerin kamunun küçültülmesi ve özelleştirmeleri dayattığı yoğun bir dönemde taşerona kadro verilmesi, tarihi bir imzadır”

Kadro alan emekçiler için artık yeni bir aşamaya geçildiğini belirten Arslan, “Bu aşama, yeni arkadaşlarımızın kadrolu arkadaşlarımızla aynı haklara sahip olmasını sağlamıştır” dedi.

Kaynak: kpsscafe

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Göksel     2018-06-17 Hakişten bi şey bekliyorsanız güzel kardeşim daha çok beklersiniz onlar işçinin değil iş verenin sendikası olmuşlar Allah yardımcınız olsun
Göksel     2018-06-17 Hakişten bi şey bekliyorsanız güzel kardeşim daha çok beklersiniz onlar işçinin değil iş verenin sendikası olmuşlar Allah yardımcınız olsun
Şahin     2018-06-03 Biz birsenedir bekliyoruz hak iş sendikasından güya geriye dönük para alacağiz mevcut hakları önce savunun erzurum beah
Mustafa     2018-06-01 Kadroya geçenler sizin için çantada keklik onlara şirin görünün gelsin paralar. Haksızlığa uğrayıp kadroya gecirilmeyenler için neden uğraşasınız ki onların size bir karı yok nede olsa
Alpaslan Akgün     2018-06-01 Kadroya geçenler kurtardı da gecemeyenler ne olacak hani herkese ayrımsız kadroydu Allah sizi bildiği gibi yapsın oy zamanı gelince sesiniz hemen çıkmaya başlıyor ulan birazda kadro vermedikleri izin peşine düşün onların haklarını arayın hakiş familyası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
kartal escort