MEB Geçici İşçiler İçin Görüş Yazısı Yayımladı

MEB Geçici İşçiler İçin Görüş Yazısı Yayımladı. İlgili Görüş Yazısına Göre Geçici İşçilerin Son İhale Sözleşmelerindeki Dönem ve Süreler Kadar Çalıştırılmaları, Bu Süreleri Dolduranların İş Sözleşmesinin Askıya Alınması Gerekecek.

MEB Geçici İşçiler İçin Görüş Yazısı Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB bünyesinde taşerondan kadroya geçirilen geçici işçiler için görüş yazısı yayımladı. İlgili görüş yazısında geçici işçilerin son ihale sözleşmelerindeki dönem ve süreler kadar çalıştırılmaları, bu süreleri dolduranların iş sözleşmesinin askıya alınması gerektiği bildirildi.
 

T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Destek Hizmetleri Genel MüdürlüğüSayı: 21525590-903.01.E.8461759

Konu: Geçici İşçiler Hk.

GİRESUN VALİLİĞİNE

(İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

İlgi: 25/04/2018 tarihli ve 8279151 sayılı yazınız.

İliniz Milli Eğitim Müdürlüğü Emrinde 696 sayılı KHK çerçevesinde değişik yıllık çalışma süreleri ile kadroya geçen geçici işçiler hakkında nasıl bir uygulama yapılacağına dair ilgi yazınız incelenmiş olup, Maliye Bakanlığından vize işlemleri yapılıncaya kadar şimdilik 2017 yılında tabi oldukları ihale sözleşmelerindeki dönem ve süreler kadar çalıştırılmaları, bu süreleri dolduranların iş sözleşmesinin askıya alınması, daha sonraki çalışma sürelerinin yapılacak vize işleminden sonra değerlendirilerek belirlenmesi gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Abdulhamit KARATAŞ

Bakan a.

Daire Başkanı

Kaynak: kamuiscileri.net


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
kartal escort