KİT’lerde Çalışan Taşeron İşçiler de Kadro Bekliyor

KİT Çalışanı Taşeron İşçiler de Kadro Bekliyor. Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, "Kamudaki 900 bin taşeron işçiye kadro veren hükümet, Kamu İktisadi Teşebbüslerindeki 70 bin çalışanı da kadroya almalıdır. Yapılan bu önemli düzenleme, mağduriyetlerin gölgesinde kalmamalıdır." dedi.

KİT’lerde Çalışan Taşeron İşçiler de Kadro Bekliyor

Yol-İş Sendikası Başkanı Ramazan Ağar; KİT’lerde çalışan taşeron işçilerin kadro beklentileri ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. KİT’lerde taşeron olarak çalışanların kapsam dışında kalmasının düzenlemenin en tartışılan kısmı olduğunu belirten Ağar şu açıklamalarda bulundu;

“KİT’lerde taşeron statüsünde çalışanlar ile kamuda asıl işi yapan taşeron işçilerin toplam sayısı 70 bin civarında. 900 bin kişinin kadro düzenlemesinden yararlandığı yerde 70 bin çalışanın kadroya alınmamasını doğru ve adil bulmak mümkün değil. Bu nedenle kamudaki 900 bin taşeron işçiye kadro veren hükümet, KİT’lerdeki 70 bin çalışanı da bir an evvel kadroya almalıdır. Madem reform niteliğinde bir düzenleme yapıldı, bu mağduriyetlerin gölgesinde bırakılmasın. İşçiler kadro beklentisiyle yatıp kalkıyor”

Hükümetin önceki açıklamalarında KİT çalışanı işçilerin de kadroya geçirileceğine dair açıklamalar yaptığını ve bu konuda beklenti oluştuğunu dile getiren Ağar; açıklamaların üzerinden iki aya yakın süre geçmesine rağmen somut bir adımın atılmadığını söyledi.

KİT’lerde taşeron olarak çalışanlar ile kamuda asıl işi yapan taşeron işçilerin kadro beklentisi olduğunu ifade eden Ağar, “Karayollarında anahtar teslimi işlerde çalışan binlerce işçi kadro beklentisiyle yatıp kadro beklentisiyle kalkıyor. Bu çalışanların talepleri ve mağduriyetleri yetkililerce dikkate alınmalı. Nihayetinde taşeron işçilerin kadro düzenlemesi, KİT’lerde taşeron statüsünde çalışanlar ile kamuda asıl işi yapanların da kadro alınmasıyla taçlandırılmalıdır.” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
kartal escort