Muharrem İnce'den Dikkat Çeken Bedelli Askerlik, Taşeron İşçi ve Af Açıklaması

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce katıldığı televizyon programında seçim vaatlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Muharrem İnce'den Dikkat Çeken Bedelli Askerlik, Taşeron İşçi ve Af Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Fox TV'de katıldığı program kapsamında seçim vaatlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Muharrem İnce konuşmasında özellikle sosyal medya üzerinden kampanyalar yürütülen ve çok sayıda vatandaş tarafından yakından takip edilen konular hakkında açıklamalarda bulundu. İşte detaylar,

TAŞERON İŞÇİ AÇIKLAMASI

Muharrem İnce katıldığı program kapsamında çalışma hayatının son bir kaç ayında en çok konuşulan taşeron işçi konusunda açıklamalarda bulundu. Seçildiği takdirde taşeron işçi sisteminin tamamen kaldırılacağını aktaran Muharrem İnce, " Taşeron tamamıyla kalkacak, hem özelde hem devlette, taşerona izin vermeyeceğim. Kesinlikle son vereceğim.'' dedi. 

AF KONUSU

Hatırlanacağı üzere af konusu MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından gündeme getirilmişti. Bu konuda kararlı olduğunu vurgulayan Devlet Bahçeli'nin açıklamalarının ardından Muharrem İnce'de konuya dair açıklamalarda bulundu. 

Af konusuna dair açıklamalarında, iki sene sonrası işaret eden Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Adalet vurgulusu yaptı. 

''Af meselesiyle ilgili, Af değil adalet lazım, adaleti getirmezseniz yeni aflar gündeme gelir. Önce adalet. Adalet olmadan affın getirilmesinin bir manası yok, iki sene sonra af getirilir.''

BEDELLİ ASKERLİK KONUSU

Milyonlarca genç ve ailesi tarafından yakından takip edilen bedelli askerlik konusunda da açıklamalarda bulunan Muharrem İnce seçilmesi durumunda bedelli askerlik konusunda adım atıp atmayacağı ile ilgili bir soruya yanıt verdi. 

Bedelli askerlik konusunun gündeminde olmadığını ifade eden Muharrem İnce terör sorununa hatırlattı ve terör sorunu çözülmeden olmaz dedi. 

''Bedelli askerlik benim gündemimde yok. Kızabilirler bana, profesyonel ordu neden olmasın, Ama Türkiye'de devlet okullarında okumuş 8 ay gitmiş er olarak askerlik yapmış birisi olarak, kendi çocuğu askerlik yapmış bir çocuğun babası olarak, Türkiye'de bu terörle mücadele sorununu çözmeden ben böyle bir şeyi gündeme getirmem.''

Kaynak: Kamupersoneli.net

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ŞEVKET     2018-05-17 Herkez yüzeysel konuşuyor kimse asgari ücrete çalışan kamu işçisi olmaz demiyor.cumhurbaşkanı adayları bile milletin sorununu bilmiyor yazık.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu