Türk İş'ten KİT Çalışanları ve Kadroya Alınmayan Taşeron İşçilere Yönelik Kadro Açıklaması

Türk-İş Başkanı Ergun Atalay yapmış olduğu bir konuşmasında kadro düzenlemesine dahil edilmeyen taşeron işçilere yönelik açıklamalarda bulundu. Konuya dair sert ifadeler kullanan Ergün Atalay, Hak İş Sendikasını'da eleştirdi. Kadroya alınmayan işçilerin kadroya alınması gerektiğini savunan Türk-İş Başkanı Ergun Atalay, Çalışma Bakanlığı'na da bu konuda adım atması için uyardı.

Türk İş'ten KİT Çalışanları ve Kadroya Alınmayan Taşeron İşçilere Yönelik Kadro Açıklaması

Taşeron işçilerin kadroya alınma süreçlerinin tamamlanmasının ardından Türk-İş Başkanı Ergun Atalay kadroya alınmayan taşeron işçilerin durumlarını değerlendirdi. 

Kadroya alınmayan taşeron işçi kesiminin bir an önce kadroya alınmasını gerektiğini söyleyen Türk-İş Başkanı Atalay taşeron işçi düzenlemesini eleştirdi. 

TÜRK İŞ BAŞKANI ATALAY'DAN KADROYA ALINMAYAN İŞÇİLERE YÖNELİK AÇIKLAMA

Türk-İş Başkanı Ergun Atalay konuya dair açıklamalarında taşeron işçi düzenlemesinde asıl işi yapan işçilerin kadroya alınmadığını söyledi. PTT, Demiryolları, Şeker işçisi ve KİT çalışanlarının kadro düzenlemesine dahil edilmediğini vurgulayan Atalay bu işçilerin en kısa sürede kadro alınması gerektiğini söyledi ve bu işin peşini bırakmayacaklarını ifade etti. 

“Ankara'da 50 bin kişiyle taşeron mitingi yaptık. Kısa bir zaman önce taşerondaki kardeşlerimiz kadroya geçti. Asıl işi yapanlar ise geçmedi. PTT, Demiryolları, Şeker işçisi kadroya geçmedi. KİT'lerdeki çalışanlar kadroya geçmedi. Bu alandan sesleniyorum. Geçmeyenler de kadroya geçene kadar peşinizi bırakmayız. Bir an evvel bu işçileri kadroya geçirmek zorundasınız. Ne zaman bu işçileri kadroya alırsanız bizimle birlikte olduğunuzu anlayacağız. Yoksa peşinizi bırakmayacağız”

HAK İŞ'E ELEŞTİRİ

Türk-İş Başkanı Ergun Atalay taşeron işçi düzenlemesinde ve işçilerin genel sorunlarına ilişkin olarak Hak İş Sendikasını eleştirdi. Açıklamalarında sert ifadeler kullanan Ergün Atalay, Hak İş Sendikasını naylon sendika olarak nitelendirdi. Ergün Atalay'ın Hak İş'e yönelik yapmış olduğu eleştirilerinde şu ifadeleri kullandı. 

“Naylon sendikaya sesleniyorum. Nolur bir kafanızı kaldırın, ücretlerle ilgili, kadroya geçmeyenlerle ilgili bir sesinizi çıkarın. Çalışma Bakanı adil olmak durumunda. Hükümetin sendikasıyız diyenler var. Hükümetin sendikası olmaz, sendika işçilerin olur. Hükümetin sendikası sarı sendika, naylon sendika olur. O kardeşler kendilerine çeki düzen versinler. Davulu biri çaldırıyor, parsayı başkası topluyor. Naylon sendikaya hükümet parsa toplatıyor”

Kamupersoneli.net

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Zafer Öztürk     2018-05-14 Ben kamu hastanede 11 seneden beri Elektirik teknisyeni olarak görev yapmaktayım elektirik teknisyeniyim ama nöbete kaldığım için her işe bakmakbayim işimi severek yapıyorum ama hastanede herkes kadroya geçti ama şirket bizi malzeme alımı olarak göstermiştir bundan bizim suçumuz nedir anlamadım denizlik ten tut masa baslarinda oturup dışarıda bizim gibi yağmurda karda o sıcağın altında çatıda glimalara bizler bakıyorum hastane TEKNİK SERVİSİN YAPMADİGİ İŞ KADROYA BİZİ GEÇİRMEDİLER SAĞOL
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek