Taşeron Kapsamında İşçiler Tarih Yüzünden Mağduriyet Yaşıyor!

Çalışma Bakanı Julide Sarıeroğlu taşeron kapsamından kadroya geçişlerin başarılı şekilde tamamlandığını belirtmiş, kadroya geçmeyen kalmadığını ifade etmişti. Ancak 4 Aralık 2017 ile 2 Nisan 2018 tarihleri arasında çalışanlar için süreç olumlu olmadı.

Taşeron Kapsamında İşçiler Tarih Yüzünden Mağduriyet Yaşıyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu taşeron işçilerin kadroya geçişleri için yapılan çalışmaların neticelendiğini ve başarılı şekilde tamamlandığını duyurmuştu. Ancak işçiler bu durumun pekte başarılı olmadığını söylemekteler. Çünkü 4 Aralık 2017 – 2 Nisan 2018 tarihleri arasında taşeron işçi kapsamında iş başlangıcı yapanlar mağdur oldu.

4 Aralıktan sonra kurumlara taşeron tarafından alımların durdurulmadığı ve yapılan düzenlemede 2 Nisan tarihine kadar kadro hakkı elde edilemediği için işten çıkarılmalar yaşandı.

Kadro düzenlemesinde 4 Aralıkta çalışan ve kadroya dahil edilmeye hak sahibi olan ancak 4 Aralıktan sonra kendi rızası işe işten ayrılıp özel sektör gibi farklı işlere yönelen işçilerin yerine işe alınan kişiler de bulunuyor. Bu işçilerde 4 Aralıktan sonra işe girdikleri için kadro talebinde bulunuyorlar.

Yani gün farkı ile kadro sorunu yaşayan ve işinden olan işçilerin Çalışma Bakanı Julide Sarıeroğlu’ndan talepleri bu mağduriyetin giderilmesi yönündedir.

Yeni çıkarılacak Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile bu düzenlemelerin yapılarak mağduriyetlerin giderilebileceği de gelen talepler arasındadır.

Kaynak: isinolsa.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa     2018-04-30 10-15 yıldır hastanelerin bilgi işlem birimlerinde çalışan bilgi işlem çalışanları ihale türleri bahane edilerek kadroda kapsam dışı bırakıldı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
kartal escort