KDK'da KHK ile kadroya alınmayan işçilere kadro yolu açıldı.

Kadro talebi reddedilen taşeron işçi, KDK'nın yaptığı görüşmeler sonrasında sürekli işçi kadrosuna geçti.

KDK'da KHK ile kadroya alınmayan işçilere kadro yolu açıldı.

Kamu Denetçiliği Kurumunda alt işverene bağlı olarak güvenlik, büro, teknik hizmetler ve yardımcı hizmetler alanlarında çalışan personelin 3 ay önce yayınlanan KHK ile başlayan süreç sonunda bugün itibariyle daimi işçi kadrosuna atanması neticesinde bir program düzenlendi.

KDK Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya; Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Kamu Denetçileri Arif Dülger, Hüseyin Yürük, Sadettin Kalkan, Yahya Akman ile Genel Sekreter İbrahim Kılınç ile kurum personeli katıldı.

Toplantıda konuşan Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, personelin yeni bir statüye kavuşmasının önemli olduğunu belirtti.

Personelin yeni bir statüye kavuşmasının önemine değinen Başdenetçi Şeref Malkoç, “Belirli bir statüye geçtiniz ama işin esası çalışma ve bu millete hizmettir. Statüsü ne olursa olsun işçi, memur, uzman, denetçi veya bakan statüsünde olsun hiç önemli değil. Önemli olan bu aziz millete verilen hizmettir. Tabi çok sevindirici bir olay Türkiye’de yüzbinlerce insan sözleşmeli oldu. Emeği geçenlerin ve bu konuda çaba sarfedenlerin eline sağlık ve teşekkür ediyoruz.” Diye konuştu.

KDK’yı Türkiye’de örnek bir kurum yapmak ve mükemmele doğru gitmek zorunda olduklarını aktaran Malkoç, “Kurumumuzun önünden geçen bir insan kuruma doğru baktığında bu kurumun yüzünü mahkeme duvarı gibi görmeyecek. Kurumumuzda ilk gördüğü insan güvenlik görevlisi, kurumun dışa yansıyan yüzü ilk kapıdaki görev yapan arkadaşlarımızdır onlar tebessüm içerisinde olursa bizim kurumumuz güler yüzlü olduğunda vatandaşımız buraya gönül rahatlığı ile gelebilecektir. Bize gelen müracaatlarda haklı olmayabilirler ama bizim görevimiz haklı olmasalar da tebessüm etmek ve güler yüz göstermektir. Bundan sonra sizlerin güler yüzünüzün daha da artacağı inancındayım.” Dedi.

Malkoç: Kurumumuza gelen her insan tebessümlü çehre ile karşılaşacak.

KDK’nın halkın avukatı ve milletin vicdanı olduğunu söyleyen Başdenetçi Malkoç, “Kurumumuza gelen her insan tebessümlü çehre ile karşılaşacak. Biz hakkaniyet kurumuyuz. Türkiye’de yönetimin hizmet kalitesinin daha iyi olması için gayret ediyoruz. Diğer kamu personelini ve kamuyu denetliyoruz. Bizim üzerimizdeki en hafif renk görünür titiz davranmalıyız.” Şeklinde konuştu.

Malkoç, konuşmasının sonunda personele çalışmalarında başarılar ve sözleşmelerinin hayırlı olmasını diledi.

Kamu Denetçileri de daimi işçi kadrosuna geçen personeli tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Kaynak: ombudsman.gov.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
4aralıksonrasıMagdur     2018-05-02 4 aralıkta işçi alımları neden durdurulmadı? İşlerimizden istifa ederek devletimize güvenip geldik. Bizler işe başladıktan sonra çıkan kanun geriye doğru işletilip bizleri işsiz bırakmıştır. Mağduruz, suçsuz yere işlerimizden olduk. Çözüm bekliyorux, kadro da istemiyoruz, işlerimize geri dönmek istiyoruz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu