Taşeron işçiye maaş detayları

Taşeron işçilerin iki yıllık maaş zamları, yıllık izinleri ve çeşitli yardımları da belli oldu.

Taşeron işçiye maaş detayları

Taşeronda kadroya geçiş işlemleri tamamlanan işçilere idarelerce uygulanmak üzere, Yüksek Hakem Kurulu tarafından karara bağlanan ve 31 Ekim 2020 tarihine kadar uygulanacak olan toplu iş sözleşmesinin ücret, mali ve sosyal haklara ilişkin hükümleri yayımlandı.

Buna göre merakla beklenen 2 yıllık maaş zamları, izinler ve eğitim yakacak gibi ek ücretleri belli oldu.

TAŞERON İŞÇİYE YÜZDE 4 ZAM CEPTE

Çalışma Bakanlığı`nın yayımladığı Toplu İş Sözleşmesi hükümlerine göre; 1 Ocak ile 30 Haziran 2018 arasında kadroya geçen işçilerin 1 Ocak 2018 tarihinde almakta oldukları günlük çıplak ücretlerine aynı tarihten itibaren yüzde 4 oranında zam yapıldı.

Ancak bu dönemde verilmiş bir zam varsa yüzde 4 oranından mahsup edilecek.

Temmuz ve aralık arasında ise yine yüzde 4 oranında zam yapılacak.

TAŞERONA İKRAMİYE NE KADAR?

Taşerondan kadroya geçen işçilere 2019 ve 2020 yılları içinde iki dönemde yüzde 4 oranında olmak şartıyla toplam yüzde 8 zam yapılacak.

Güneş`teki habere göre, kadroya geçen işçilere ocak ve temmuz aylarında beşer günlük olmak üzere yılda 10 günlük (5x2=10) ücretleri tutarında ikramiye ödenecek.

TAŞERON İŞÇİYE ÇOCUK YARDIMI

Kadroya geçen işçilere, üç çocukla sınırlı olmak üzere her bir çocuk için her ay 25 TL yardım yapılacak.

İşçilere yakıt yardımı içinde her ay 30 TL ödenecek. Kadroya geçen taşeron işçilere yılda bir kez eylül ayında ödenmek üzere eğitim derecesine göre 100 ila 140 lira yardım verilecek.

Ramazan ve Kurban Bayramı`nda da 75 lira harçlık ödenecek. Kadroya geçen işçilerin evlenmesi ve eşinin doğum yapması halinde 5 gün, eşi ve çocuğunun vefatı halinde ise 6 gün ücretli izin verilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gökhan açiksözlü     2018-04-25 Bu nasıl iş ya kadroya geçtik dedik ama bizlere adam akıllı hiç birşey yapılmadı vardiya sistemimiz bile düzene girmedi saçmalık %4 zam nedir arkadaşlar ya ikramiye 10 gün diyor siz bu kadrodan bisi anladınızmı bari siz birşey söleyim....
Sadık Üner     2018-04-24 Belediyeler tediye alıcakmı belli değil neden bitler kitler hakkında hiçbir düzenleme Yok kadro sadece bakanlıklaramı belediyeler iştirak şirketlerinde nasıl olcak 4 d değil
Taner     2018-04-24 Siz neden kadroya geçemeyen taşeronlardan bahsetmiyonuz. Kitler bitler yuzde 70e takılanlar nerede.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu