Taşeron İşçilerine Ödenecek İkramiye Miktarı Ne Kadar?

Kadro alan taşeron işçilere verilecek olan ikramiye miktarı açıklandı. Peki taşeronlara ne kadar prim ücreti verilecek?

Taşeron İşçilerine Ödenecek İkramiye Miktarı Ne Kadar?

Taşeronyasası kapsamında ülkemizin kamu kurumlarında istihdam etmekte olan yüz binlerce taşeron işçi kadro aldı. Öncelikle işçilerin başvuruları kabul edildi, kontroller yapıldı, sınavlar düzenlendi sonuçlar açıklandı ve işçilere 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile devlet güvencesi verildi.

Taşeron işçilerin kadroya geçmesi ile birlikte devlet pek çok alt işveren ile muhatap etmek zorunda kalmayacak. Buna göre kadro alacak olan taşeron işçiler devletin güvencesi altına girdiği gibi yine ikramiye ücreti de alacak. Peki taşeron verilecek prim ücreti ne kadar, taşeron işçilere ne kadar ikramiye ücreti verilecek? Tüm detayları www.isinolsa.com ekibi olarak sizlere açıklıyoruz.

VERİLECEK İKRAMİYE ÜCRETİ AÇIKLANDI!

2 Nisan 2018 tarihi itibari ile taşeron işçiler kadro aldı. Buna göre geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülidef Sarıeroğlu tarafından kadro alan işçilere verilecek olan ikramiye ücreti açıklandı. Peki işçilere ne kadarlık ikramiye parası verilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülidef Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da işçilerin aldıkları maaşın 1.5 katının prim ödemesi olarak verileceği belirtildi. Yani asgari ücret bin 603 TL maaş alan bir kişi 2 bin 404 liralık ikramiye ücreti alacaktır. 2 bin lira maaş alan bir taşeron işçi ise 3 bin liralık ikramiye ödemesi alacak.

İşinolsa.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu