Taşeronların Kadroya Geçişleri Uzadı.!

Taşeron işçilerin kadroya geçişlerine ilişkin düzenleme kapsamında işçilerin 2 Nisan 2018'e kadar kadroya geçmeleri planlanıyordu. Bazı kurumlar çeşitli sebeplerden dolayı süreyi uzattılar.

Taşeronların Kadroya Geçişleri Uzadı.!

Taşeron işçilerin kadroya geçişlerine ilişkin düzenleme kapsamında, işçilerin kadroya geçirilme sürecinin 2 Nisan'a kadar tamamlanması ve işçilerin bu tarihte topluca kadroya geçirilmeleri planlanıyordu. 

Ancak Sağlık Bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Kurumu ve bazı kurumları taşeron işçilerin kadroya geçiş sürecinin 2 Nisan'a kadar tamamlayacaklarını bildirdiler. Yapılan açıklamada ise sürecin işlemlerin tamamlanıncaya kadar uzatıldığı belirtildi. 

BAZI KURUMLARDA TAŞERON İŞÇİLERİN KADROYA GEÇİŞLERİ UZATILDI

Konuya ilişkin Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen yazıda, taşeron işçilerin kadroya alınması sürecinde güvenlik ve arşiv araştırmalarının uzun sürdüğü vurgulanarak bu araştırma sürecinin tamamlanmasının ardından işçilerin kadroya alınacakları aktarıldı. 

Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen yazıda ayrıca, taşeron ihalesi devam eden firmalar ile taşeron işçilerin kadroya alınması kapsamında devam eden güvenlik ve arşiv araştırma sürecinin tamamlanana kadar sözleşmenin uzaması talep edildi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kuzey Irak’ta hain saldırı: 2 şehit, 2 yaralı
Kuzey Irak’ta hain saldırı: 2 şehit, 2 yaralı
Kraliyet düğünü meraklıları Windsor trenlerini doldurdu
Kraliyet düğünü meraklıları Windsor trenlerini doldurdu