Reklamı Geç
Advert


Taşeron İşçilere Farkların Ödenmesi

Hak-İş Özbüro-İş Sendikası Gaziantep İl Başkanı Şahin, kamu hastanelerinde görevli taşeron üyelerinin sözleşmeden doğan bin 500 - 4 bin lira arasında değişen farkları almalarının sevindirici olduğunu söyledi.

Taşeron İşçilere Farkların Ödenmesi
Advert

Hak-İş Özbüro-İş Sendikası Gaziantep İl Başkanı Şahin, kamu hastanelerinde görevli taşeron üyelerinin sözleşmeden doğan bin 500 - 4 bin lira arasında değişen farkları almalarının sevindirici olduğunu söyledi.

Şahin yaptığı yazılı açıklamada, sendikaları öncülüğünde başlatılan toplu sözleşme haklarının alındığını ifade etti.

Kamu hastaneleri bünyesinde çalışan taşeron işçilerin bin 500 ile 4 bin lira arasında değişen farklardan 800 sendika üyesinin faydalandığını kaydeden Şahin, şunları aktardı: 

"Hak-İş olarak her zaman işçinin yanında olan sendikamız bu alınan farklardan herhangi bir aidat kesintisi yapmadan ulaşmasına vesile olmuştur. Bütün üye arkadaşlarımızın birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, Hak-İş Özbüro-İş Sendikası çatısı altından ayrılmadan birlikte daha güzel haklara kavuşacağımızı umut ediyorum. Ayrıca sendikamız, Başbakanlığa gönderilmek üzere taşeron işçi arkadaşların emeklerine sahip çıkarak kadro konusunda somut, elle tutulur, tüm kesimlerin kabul edebileceği bir yasa çıkması için imza kampanyası başlatmıştır."

taşeron işçi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!