Reklamı Geç
Advert


Taşerona Kadro Çalışmalarında Kurumların Görüşleri Bekleniyor

Taşeron son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. Taşerona kadro düzenlemesi konusunda 2016 yılı için bekleyişler devam ediyor. Yılın son haftasına girilirken hazırlanan yasa taslağının Bakanlar Kurulu’na gelmesi bekleniyor. 720 bin çalışanı ilgilendiren taşeron işçilerinin kadroya geçirilmesine ilişkin düzenlemede sona gelindiği ifade ediliyor.

Taşerona Kadro Çalışmalarında Kurumların Görüşleri Bekleniyor
Advert

 

720 bin çalışanı ilgilendiren taşeron işçilerinin kadroya geçirilmesine ilişkin yasa taslağının hazırlandığı ifade ediliyor. Yapılan açıklamalara göre taşeron işçilerine yönelik yasa taslağı kurumlardan gelecek olan açıklamalar doğrultusunda düzenlenecek ve Bakanlar Kurulu’na gelecek. Taşeron işçileri sürecin en kısa sürede tamamlanmasını umut ediyor.

720 bin çalışanı ilgilendiren taşeron işçilerinin kadroya geçirilmesi sürecine ilişkin yasa taslağının hazırlandığı ifade edildi. Yapılan açıklamaya göre kurumlar arasındaki sözleşme farklılıkları nedeniyle düzenlemelerde gecikme yaşanırken yasa taslağı şekillenmeye başladı. Son olarak kurumlardan gelen görüşler doğrultusunda düzenleme yapılması beklenen taşeron işçilerin kadro verilmesini öngören yasa taslağı Bakanlar Kurulu’na gelecek. Taşeron işçilerinin beklentisi ise bu sürecin 2016 yılında tamamlanması şeklinde oluyor.

KURUMLARDAN GÖRÜŞ BEKLENİYOR

Konu hakkında hükümet yetkililerinden son olarak konuşan isim Maliye Bakanı Naci Ağbal olmuştu. Ağbal ,gelişmelere dair açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Sadece merkezi yönetim bütçesine dair idareler değil daha geniş bir kapsamda idarelerden bilgileri derledik; mutfak veya teknik çalışmayı belli bir aşamaya getirdik. Yasa taslağı çalışmasını da kurumlarımızla paylaştık. Kurumlarımızdan da gelecek görüşlere göre tekrar Bakanlar Kurulu’nda değerlendireceğiz.”

Kaynak: www.haberdirekt.com

taşeron kadro taşeron işçi sorunu devlette taşeron taşeron sorunu taşeron işçi sorunu taşerona kadro
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Taseron     2017-10-23 Bende oy zamanı aile meclisine danisacam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!