Reklamı Geç
Advert


Taşerona Kadro Çalışmaları Teknik Olarak Tamamlandı.!

Yeni yıl öncesinde müjdeli haberi almak isteyen taşeron işçilerinin kadro bekleyişi sürüyor. Taşeron işçilerine kadro verilmesi konusunda yetkililerden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Maliye Bakan Naci Ağbal da taşeron işçilerine kadro verilmesi konusunda bir açıklama yaptı. Kadro çalışmalarının teknik düzeyde tamamlandığını ifade eden Ağbal, kamu kurumlarında çok farklı türde sözleşme olduğundan dolayı hazırlık sürecinin uzadığına dikkat çekti.

Taşerona Kadro Çalışmaları Teknik Olarak Tamamlandı.!
Advert

Taşeron işçilerinin kadroya geçirilmesi konusunda Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamalar heyecan yarattı. Bakan Ağbal çalışmalar teknik düzeyde tamamlandığını ifade etti. Ağbal yaptığı açıklamada kamu kurumlarında çok farklı düzeyde sözleşme türlerinin olduğunu ve bu nedenle de kadro çalışmalarında gecikme yaşandığını söyledi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamalar Meclis’teki görüşmeler esnasında taşeron işçilere kadro verilmesi konusundaki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ağbal, teknik düzeyde tamamlandığını ifade ettiği kadro çalışmaları hakkında şu ifadeleri kullandı: “Bugüne kadar Hükümet olarak gerek seçimlerde gerek Hükümet programlarında ifade ettiğimiz, vadettiğimiz her şeyin mutlaka takipçisi olduk ve gerçekleştirdik. Taşeron firma yanında çalışan arkadaşlarımızla ilgili olarak da görevli Bakanlık olarak, Maliye Bakanlığı olarak biz çalışıyoruz. Bu konuda bir geçiş düzenlemesi yapılabilmesi için bir kanun çalışması yapılması gerekmektedir. Bu konuyla ilgili Bakanlık olarak başta Çalışma ve Sosyal Güvenliği Bakanlığı olmak üzere, diğer ilgili bakanlıklarla birlikte çalışmaları yürüttük. Sağlık Bakanlığıyla, üniversitelerle, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığıyla ve yine taşeron firma elemanı çalıştıran diğer kamu kurumlarından bilgileri topladık. Geçiş düzenlemesine tabi personelin tanımını yapma konusunda ilave çalışmalarımız oldu çünkü kurumlarda birbirinden çok farklı sözleşme türleri var, sözleşmelerde farklı hükümler var. Dolayısıyla, yapmış olduğumuz düzenlemenin uygulanabilmesine imkân sağlamak amacıyla bu bilgileri kurumlardan topladık.”

Yapılan çalışmaya kurumlardan gelen bilgiler dâhilinde son şeklinin verileceğini söyleyen Ağbal, sözlerine şu şekilde devam etti: “Yine özellikle bir geçiş düzenlemesinin mutlaka bir başlangıç tarihi olması gerekir. Bu tarihin belirlenmesine dönük olarak kurumlardan ilave bilgiler topladık. Bir de kurumsal kapsam olarak hangi kurumlar bu çalışmanın içerisinde olmalıdır? Sadece merkezi yönetim bütçesine dair idareler değil daha geniş bir kapsamda idarelerden bilgileri derledik ve gerçekten çok kapsamlı bir çalışmayı, en azından mutfak veya teknik çalışmayı belli bir aşamaya getirdik. Buna dayalı olarak bir yasa taslağı çalışmasını da kurumlarımızla paylaştık. Kurumlarımızdan da gelecek görüşlere göre belli bir noktaya getirdikten sonra tekrar Bakanlar Kurulunda değerlendireceğiz. Umuyorum ki bu çalışma da uygulamaya konulduğu zaman başlangıçtaki amaca hizmet eden bir noktada sonuçlanmış olacak. Onun için burada siyaseten herhangi farklı bir anlayışımız asla söz konusu değil. Bu şekilde çalışan personelimizle ilgili gerek 7 Haziran seçimlerinde gerek 1 Kasım seçimlerinde ifade ettiğimiz hususlar var. Bu hususlarla ilgili çalışmalarımızı da devam ettiriyoruz.”

Kaynak: www.haberdirekt.com

taşeron yasası taşeron sorunu taşerona kadro taşeron işçi sorunu taşeron işçi kadrosu taşeron
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!