Reklamı Geç
Advert


Arzu Erdem: “Taşeron Kadro Sözü Ne Oldu?”

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem’den Taşeron çıkışı.

Arzu Erdem: “Taşeron Kadro Sözü Ne Oldu?”
Advert

MHP İstanbul Milletvekili Erdem, 720 Bin taşeron işçinin kamuda istihdamına yönelik çalışmaların ne durumda olduğunu ve vaatlerin neden yerine getirilmediğini sordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na yöneltilen soru önergesi şu şekilde;

” 1 Kasım Seçim Beyannamenizde “Taşeronluk çerçevesinde kamunun ihtiyaç duyduğu işlerde çalışan taşeronları kamuda istihdam edeceğiz” şeklinde vaatte bulunmuştunuz.

Buna göre;  Bakanlığınızca taşeronlar hakkında bugüne kadar bir çalışma yapılmış mıdır?

– Atama bekleyen , taşeron statüsünde çalışan ve iktidar partisi olarak umutlandırdığınız Aziz Türk milletimizin mağduriyetlerini gidermek adına bir çalışma yapmayı planlıyor musunuz? Bu konuda ne zaman bir girişimde bulunacaksınız?

– Seçim beyannamenizde bulunmasına rağmen taşeronlara istihdam sağlamamanızın önünde bakanlığınızca bir engel var mıdır? yoksa verilen sözlerin yerine getirilmemesinin sebepleri nelerdir?”

TAŞERON İŞÇİLER SÖZLERİN TUTULMASINI İSTİYOR

Bilindiği gibi kamuda taşeron statüsünde çalışan işçilerin aylardır süren mücadelesine karşın hala net bir adım atılmadı. Aylar önce Ahmet Davutoğlu’nun meclisteki müjdesinin lafta kalması taşeron işçilerinin umutlarını günden güne yıkıyor. Muhalefet partilerinin verdiği soru önergeleriyse “çalışmalar sürüyor” şeklinde yanıtlanıyor.

Kaynak: ishaberi

taşeron kadro taşeron işçi sorunu devlette taşeron taşeron sorunu taşeron işçi sorunu taşerona kadro
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!