Reklamı Geç
Advert


Başbakan yardımcısı; 720 bin taşeron kamuya aktarılacak.

BAŞBAKAN Yardımcısı Nurettin Canikli, 750 bin taşeron işçisine verilen kadro sözünün 13 aydır gerçekleşmediğine yönelik eleştirilere, “Kesin olarak bu yerine getirilecektir. Sona gelindi” müjdesini verdi.

Başbakan yardımcısı; 720 bin taşeron kamuya aktarılacak.
Advert

TBMM Genel Kurulu’nda bütçe görüşmelerinde bakanlar milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Başbakan Yardımcısı Canikli, taşeronlara kadro verilmesi ile ilgili soruyu, “Tabii, takdir edersiniz ki çok önemli bir düzenleme, bu gerçekten, 720 bin civarında bir taşeron işçisinin kamuya aktarılması konuşuyoruz. Kesin olarak bu yerine getirilecektir. Bundan yana hiçbir kuşku söz konusu değil ancak bunun teknik düzenlemeleri için ciddi çalışmalar yapılıyor. Yani orada genel sistemi bozmayacak şekilde mevcut şu anda sisteme entegrasyonunu en sancısız şekilde yapılmasını sağlayacak çalışma yapılıyor. Sona gelindi, onu söyleyeyim, sona gelindi. İnşallah en kısa süre içerisinde verilen söz harfiyen yerine getirilecektir” diye yanıtladı.

2019’DA BİTİRECEĞİZ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da hızlı tren çalışmalarıyla ilgili “Adana hızlı trenle ilgili, Adana Mersin arası, tabii ki Konya’ya kadar bağlanacak olan hızlı trenle ilgili çalışmalar başladı, 2019’da inşallah bitirmeyi hedefliyoruz. Bursa hızlı treninde de diğer etabının ihaleleri şu an yapılıyor, işlem yürüyor” dedi.

ÇALIŞMA BAKANI TAŞERON İŞÇİ İÇİN TARİH VERDİ

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

taşeron kadro taşeron işçi sorunu devlette taşeron taşeron sorunu taşeron işçi sorunu taşerona kadro
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!