Reklamı Geç
Advert


Taşerona Kadro İçin Gözler Başbakan’ın EKK Açıklamalarında

Taşeron son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) kararları 8 Aralık perşembe günü açıklanacak. Yapılan görüşmede pek çok konu masaya yatırıldı. Yapılacak açıklamada binlerce taşeronun gözü Başbakan Binali Yıldırım'ın yapacağı konuşmaya çevrildi.

Taşerona Kadro İçin Gözler Başbakan’ın EKK Açıklamalarında
Advert

Taşeron işçilerinin kadroya alınması konusunda gözler bu hafta içinde yapılacağı söylenen Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) karar açıklamasına çevrildi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş tarafından geçtiğimiz hafta açıklanan taşerona kadronun EKK’ya geleceği haberi büyük bir heyecan yaratmıştı. Gözler Perşembe günü yapılacak olan açıklamaya çevrildi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş tarafından yapılan açıklama taşeron işçileri heyecanlandırmıştı. Kurtulmuş, geçen hafta yaptığı basın açıklamasında taşerona kadro süreci için hazırlıkların yapıldığını ifade etmiş ve Ekonomi Koordinasyon Kurulu ‘nda (EKK) masaya yatırılacağını açıklamıştı. Taşeron işçiler Perşembe günü yapılacak olan açıklamayı bekliyor.

GÖZLER BİNALİ YILDIRIM’DA

Binlerce taşeron işçisi kadro hayali kuruyor. EKK kararlarının açıklanması beklenen Perşembe günü taşeron işçilerine müjdeli haberi verecek mi merak konusu oldu. Başbakan Yardımcısı Veysi kaynak tarafından yapılan bir açıklamaya göre Perşembe günü EKK açıklamasını Başbakan Binali Yıldırım gerçekleştirecek. Yıldırım’ın yapacağı açıklamaların bir kısmı Cuma günü itibariyle yürürlüğe girecek. Diğer EKK kararları ise 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle uygulamaya geçecek.

ÖNCE EKK SONRA BAKANLAR KURULU
Taşeron işçilerinin kadroya geçirilmesi süreci hükümet tarafından verilen bir seçim sözü olduğu için beklentiler oldukça yükselmiş durumda. Kurtulmuş tarafından yapılan açıklamalara göre de EKK gündemine gelecek olan taşeron işçilerinin kadro sorunu, daha sonra Bakanlar Kurulu’nda görüşülecek.

Mehmet Müezzinoğlu'ndan Taşeron ve asgari ücret açıklaması Tıklayınız

Kaynak: www.haberdirekt.com

taşeron kadro taşeron işçi sorunu devlette taşeron taşeron sorunu taşeron işçi sorunu taşerona kadro
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!