Türkiye ABD'ye Rest Çekti! O Karara Uymayacağız

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Amerika Birleşik Devleti’ne rest çekti ve o karara Ankara’nın uymayacağını açıkladı. İşte haberin ayrıntıları;

Türkiye ABD'ye Rest Çekti! O Karara Uymayacağız

Türkiye ile ABD arasındaki gerilim tırmanarak devam ediyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Sputnik'e yaptığı açıklamada, ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarına Ankara'nın uymayacağını ifade belirtti.

ABD'nin İran petrol sektörünü hedef alan yaptırımlarına Türkiye'nin de katılıp katılmayacağına dair Sputnik'in sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu, "Türkiye egemen ve bağımsız bir ülkedir. Eğer söz konusu Birleşmiş Milletler yaptırımı olursa bunu biz de uygularız. Aksi söz konusuysa uygulamayız" şeklinde konuştu.

Ankara'nın komşusu İran'la ticaretine devam edeceğini dile getiren Mevlüt Çavuşoğlu, "Herhangi bir yaptırımı desteklemeyeceğiz. Evet, elbette İran, Rusya ve diğer ülkelerle ticaret yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve İran Dışişleri Bakanı Cevat Zarif'le BM binasında yaptığı görüşme sonrasında da açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, daha önce mutabık kalınan toplantının amacının Soçi’de imzalanan İdlib anlaşmasının uygulanması olduğunu belirtti.

Türkiye ABD İran petrol Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Mevlüt Çavuşoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek