Erdoğan ABD'ye Gidiyor! Trump'la Görüşecek Mi?

Amerika ziyareti öncesi havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Erdoğan, "Trump'la görüşecek misiniz?" sorusuna "Amerika tarafından bir talep gelirse değerlendiririz" yanıtını verdi.

Erdoğan ABD'ye Gidiyor! Trump'la Görüşecek Mi?

Başkan Erdoğan Amerika ziyareti öncesi havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde buluna Erdoğan, "ABD Başkanı Trump'la görüşecek misiniz?" sorusuna da yanıt verdi.

"TALEP GELİRSE DEĞERLENDİRİRİZ"

"Şu anda herhangi bir şey söz konusu değil" diyen Erdoğan, "Amerika tarafından bir talep gelirse değerlendiririz" yanıtını verdi.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BM Genel Kurulu'na katılmak için ABD'ye gitmeden önce açıklama yaptı.Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füzeleri alma kararı, ABD'de büyük tepkiye neden olmuştu. Son olarak Amerikan yönetimi, Brunson'un mahkeme tarafından ev hapsine alınması kararını "yeterli bulmadığını" açıklayarak yaptırım uygulanması kararı almıştı.

BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

New Yırk'ta çok sayıda devlet başkanı ile görüşeceklerini vurgulayan Erdoğan,"ABD mensubu yatırımcılarla bir araya geleceğiz. Türkiye'Deki ABD'li yatırımcılarla görüşmeleri yaptık. Şimdi de Amerika'da bunun geniş kapsamlı halini yapacağız. Medya temsilcileriyle, kanaat önderleriyle istişarelerimiz olacak. New York'taki ziyaretimizin ardından, 27-29 Eylül tarihleri arasında Almanya'yı ziyaret edeceğiz. Steinmeier'in önerisiyle ziyaretim devlet ziyareti olacaktır. Bu aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ardından yapılacak ilk devlet ziyareti olacaktır. Burada sayın Merkel ve yatırımcılarla da bir araya geleceğiz. Ziyaretimin son günü Köln'e geçerek cami açılışına katılacağız ve burada vatandaşlarımızla buluşacağız" dedi.

"MERKEL'İN DURUŞUNU TAKDİR EDİYORUZ"

Avrupa'da artan ırkçılığa karşı Almanya Başbakanı Merkel'in duruşunu takdir ettiklerini vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir diğer konumuz da bölgesel gelişmeler olacak. Almanya'nın 2019-2020 dönemi Güvenlik Konseyi geçici üyeliğinin uluslararası etkisini artıracağına inanıyorum. Avrupa'da artan ırkçılık, İslam düşmanlığı ve yabancı düşmanlığı bir diğer konumuz olacak. Sayın Merkel'in ırkçılığa karşı net tavrını takdirle karşılıyoruz. Terörizmle mücadelede işbirliğimizi geliştirmeye hazır olduğumuzu bildireceğim."

Erdoğan Trump ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
kartal escort