Mecliste EYT Tartışması

Meclis'te 'EYT' tartışması devam ediyor...

Mecliste EYT Tartışması

Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan Meclis'te söz alarak emeklilikte yaşa takılanların durumuna değindi.

Meclis'te EYT konusunun görüşüldüğü ve İYİ Parti'nin önergesinin önce kabul edilip komisyon kurulmasının sonra da reddedildiği anlara değinen Türkkan "Neredeyse Meclis tarihinde bir ilke imza attınız, milyonlarca vatandaşımıza iki saat içinde olmadık duygular yaşattınız, heveslerini de kursaklarında bıraktınız." dedi.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR

Milletvekili Tükkan Meclis Genel Kurulundaki konuşmasına şöyle devam etti " Emeklilikte yaşa takılan milyonlarca vatandaşımız için çalışalım dedik, emeklilikte yaşa takılanları gündeme getirdik, neredeyse Meclis tarihinde bir ilke imza attınız, milyonlarca vatandaşımıza iki saat içinde olmadık duygular yaşattınız, heveslerini de kursaklarında bıraktınız."

2017 Yılı Kamu Denetçiliği Kurumu Raporu Hakkında Karma Komisyon Raporu

Milletvekili Türkkan 2017 Yılı Kamu Denetçiliği Kurumu Raporu Hakkında Karma Komisyon Raporuna değinerek; "EYT diye bir konu var, bu raporda da geçiyor. Bu raporun 23'üncü sayfasında "Emeklilik işlemleri kurumumuza sıklıkla şikâyet edilmektedir. Emeklilik taleplerinin zamanında yerine getirilmesi…" deniliyor. Rapor iki satırla konuyu açıklamış.

KAPSAMLI ARAŞTIRMA İSTEDİK

Hatırlayacağınız üzere, emekli olmayı hak ettikleri hâlde yaşa takıldıkları için mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızın kapsamlı şekilde araştırılmasını istedik. Araştırmanın ardından da gerekli hukuki ve idari işlemlerin yapılması gerektiğini ifade ettik ve konuyu Meclise taşıdık. Sonrasında yaşananları hepimiz biliyoruz.

ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUZ

Önerimize destek vermeyen vekillerin vicdanlarına nasıl söz geçirdiklerini de anlamakta güçlük çekiyoruz. Sonuç olarak, kimin samimi bir şekilde emeklilikte yaşa takılanlar sorununun çözülmesini istediğini gördük ve yaşadık. Konuyu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz." diyerek sölerini tamamladı.

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

Meclis Meclis Gündemi tbmm Meclis eyt Lütfü Türkkan EYT Eyt mağdurları emeklilikte yaşa takılanlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
kartal escort