Erdoğan-Putin Görüşmesi Başladı

Tüm dünyanın gözünü çevirdiği Başkan Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki kritik görüşme başladı. Görüşme öncesi bir açıklama yapan Erdoğan, "Soçi'den çıkacak açıklama bölgeye çok farklı bir umut olacak" dedi.

Erdoğan-Putin Görüşmesi Başladı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, günübirlik çalışma ziyareti için özel uçak "CAN" ile saat 14.05'te Rusya'nın Soçi kentine geldi. Erdoğan Putin görüşmesi Türkiye saati ile 14.45 civarında başladı.

Başkan Erdoğan'ı Soçi Uluslararası Havalimanı'na gelişinde Soçi Belediye Başkanı Anatoli Pakhomov, Rusya Dışişleri Bakanlığı protokol yetkilileri ve Türkiye Cumhuriyeti Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz karşıladı.

Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da Soçi'ye geldi.

ORTAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLENECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Devlet Başkanlığı Rezidansı'nda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile baş başa görüşmesi saat 14.45 civarında başladı. İki ülke arasındaki heyetlerarası görüşmeye iştirak edecek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve mevkidaşı Putin, ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

 

ERDOĞAN: DÜNYANIN GÖZÜ BURADA

Erdoğan, "Askeri ekonomik birçok alanda fikirlerimiz birbirini güçlendirecek boyutta. Şu anda sadece bölgenin değil dünyanın gözü inanıyorum ki bugün Soçi'de. Soçi'den çıkacak açıklama bölgeye çok farklı bir umut olacak." dedi.

Erdoğan ve Putin görüşmelerde, Türkiye-Rusya ikili ilişkilerinin siyaset, ekonomi ve enerji gündeminde yer alan konuları ele alacak, "Suriye" başta olmak üzere bazı bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunacak.

KRİTİK ZİRVE ÖNCESİ KONUŞAN PUTİN: ÇÖZÜM YOLLARI ARAYACAĞIZ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile karmaşık konuları ele alacaklarını ve bunların çözüm yollarını arayacaklarını söyledi.

"BÖLGE GÜVENLİĞİ AÇISINDAN İLİŞKİMİZ GELİŞİYOR"

Putin, Erdoğan ile Soçi'deki Devlet Başkanlığı Rezidansı'nda baş başa görüşmesinden önce yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sürekli bir araya geldiklerini belirterek, bir yıl önce Soçi'de görüştüklerini hatırlattı. Putin, "(Türkiye ile) İlişkilerimiz olumlu bir biçimde gelişiyor. Ticari olarak oldukça yoğun tempoda büyüyor. Bölge güvenliği açısından da ilişkilerimiz gelişiyor." dedi.

"GÖRÜŞECEĞİMİZ ÇOK KONU VAR, ERDOĞAN İLE ÇÖZÜM YOLLARI ARAYACAĞIZ"

Uluslararası siyasete yönelik ilişkilerin geliştiğine dikkati çeken Putin, "Görüşeceğimiz çok konu var. Bazıları karmaşık konular, bunları hem gözden geçireceğiz hem de bunların çözüm yollarını arayacağız." ifadelerini kullandı.

Erdoğan Putin Rusya Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
kartal escort