Reklamı Geç
Advert

YENİ MİLLİ TÜFEK TANITILDI

Türkiye'nin Yeni Milli Keskin Nişancı Tüfeği Göreve Hazır

YENİ MİLLİ TÜFEK TANITILDI
Bu içerik 598 kez okundu.

Kırıkkale'de üretilen ve benzerlerine göre daha hafif ve etkili olan milli keskin nişancı tüfeği tanıtıldı. Tüfek envantere girdikten sonra terörle mücadelede TSK'nın yeni gözdelerinden olacak.

Türkiye'nin yeni manga tipi milli keskin nişancı tüfeği hazır. Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından Kırıkkale'de üretilen tüfek, yakında TSK envanterine girecek.

YENİ MİLLİ TÜFEK TANITILDI

Türkiye'nin yeni manga tipi milli keskin nişancı tüfeği KNT-76 Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından Kırıkkale'de üretildi. Yarı otomatik silah kullanım kolaylığı sağlıyor. 900 metre etkili menzile sahip, 7.62 milimetre çapında, 4 kilo 700 gram ağırlığında.

BENZERLERİNE GÖRE DAHA HAFİF VE ETKİLİ

KNT-76 yani keskin nişancı tüfeği Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından yüzde yüz yerli olarak üretildi. Benzerlerine göre daha hafif ve etkili olan bu özel silahın atış anını ilk defa görüntülendi.

TSK'NIN YENİ GÖZDESİ OLACAK

Yalnızca tüfek değil üzerinde bulunan dürbün, refleks nişangah ve lazer işaretleyici de Türk mühendisleri ve Türk işçisinin emeği ile üretildi.

Silah henüz Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girmedi. Ancak keskin nişancı birliklerinde denemeleri başladı. Envantere girdiğinde ise kullanım kolaylığı ve performans bakımından terörle mücadelede TSK'nın yeni gözdelerinden olacak.

 

TSK Türk Silahlı Kuvvetleri Milli Tüfek KNT-76 Keskin Nişancı Tüfeği Keskin Nişancı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligine Galibiyetle Başladı
Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligine Galibiyetle Başladı
Çalıştığı Bankayı 15 Milyon TL Dolandırdı
Çalıştığı Bankayı 15 Milyon TL Dolandırdı