Nagehan Alçı'dan Erken Seçim Bombası

Gazeteci Nagehan Alçı, olası bir erken yerel seçime CHP'nin de yeşil ışık yaktığını söyledi.

Nagehan Alçı'dan Erken Seçim Bombası

ABD ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye aleyhine aldığı kararların ardından piyasalardaki dalgalanma sürerken Ankara kulislerinde yerel seçimlerin erkene alınma ihtimali yeniden konuşulmaya başladı. Gazeteci Nagehan Alçı, Habertürk'teki bugünkü köşesinde yayınlanan "4 Kasım 2018 ihtimaline dair 2 çok önemli tepki" başlıklı yazısında, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na çok yakın olarak bilinen bir ismin erken seçimle ilgili yazıları üzerine kendisini aradığını açıkladı.

'CHP AÇIKÇA YEŞİL IŞIK YAKIYOR'

CHP kurmayının kendisine "'AK Parti ya da AK Parti ve MHP birlikte bize gelip 4 Kasım 2018 yerel seçimlerine gidelim’ derlerse Kemal Bey’in bu öneriyi destekleyeceğine eminim" dediğini aktaran Alçı, "CHP erken yerel seçim ihtimaline açıkça yeşil ışık yakıyor." değerlendirmesinde bulundu.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI: DESTEKLİYORUM

Konuyla ilgili AK Parti'nin hukukçu kimliğiyle bilinen bir genel başkan yardımcısının da kendisini aradığını belirten Alçı, kendisinin de 4 Kasım 2018 önerisini desteklediğini hatta 2017’den beri parti içinde bunu dile getirdiğini ve temmuzda da yeniden önerdiğini ifade ettiğini aktardı.

AK Partili genel başkan yardımcısının yerel seçimlerde süreçlerin çok uzun ve karışık olduğunu hatta YSK'nın takviminin dar olduğunu söyledğini aktaran Alçı, AK Partili ismin "O nedenle seçimlerin zamanında olacağını düşünüyorum." dediğini yazdı.

PİYASALARIN ÜZERİNDEKİ BASKIYI AZALTIR

Her şeye rağmen erken yerel seçimin piyasaların üzerindeki baskıyı azaltacağını düşündüğünü belirten Alçı, "Teknik olarak değişiklik zaman gerektirse de şayet Meclis'te yeterli matematik varsa belki de sürecin hızlı bir şekilde tamamlanmasının bir yolu bulunabilir." ifadelerini kullandı.

Nagehan Alçı CHP Erken Seçim AKP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu