Reklamı Geç
Advert

CHP'de kurultay hareketi devam ediyor. Son imza sayısı kaç?

Eski CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce'nin örgüt gerekeni yapar demesinin ardından pazartesi imzalar toplanmaya başlanmıştı. Peki şimdiye kadar kaç imza toplandı?

CHP'de kurultay hareketi devam ediyor. Son imza sayısı kaç?
Bu içerik 3540 kez okundu.

CHP'de olağanüstü kurultay isteyen Muharrem İnce ekibi, düğmeye bastı. Delegeler notere giderek kurultay için imza vermeye başladı. CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, 5 kişilik Çağrı Heyeti ile Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Tüzün, “Kurultayın adı Değişim ve Dönüşüm Kurultayı olacaktır. Kurultay delegelerimiz bugün notere giderek imza vermeye başladılar. Olağanüstü kurultay için şu ana kadar toplanan imza 350'yi geçti, gerekli 625 imzaya ulaşacağımızı düşünüyoruz” dedi.


‘TEK ADAMA KARŞIYIZ…'

Kurultay isteyen çağrı heyeti bildirisinde ise CHP lideri Kılıçdaroğlu için ‘siyasi ömrünü tamamlamıştır' benzetmesi yapıldı. CHP Parti Meclisi üyesi Gaye Usluer'in okuduğu 3 sayfalık bildiride şöyle denildi “Tüm yetkileri eline alan tek adam rejimine karşıyız! Cesaretimizi halkın değişim talebinden alıyoruz. Partimizi Değişim ve Umut Kurultayı'na çağırıyoruz.”

muharrem ince kurultay CHP chp kurultayı imza toplanıyor delegeler örgüt gerekeni yapar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan: İş Bankasından Sonra Sıra Onda
Erdoğan: İş Bankasından Sonra Sıra Onda
Varlık Fonu THY'ye Dolarla Uçak Sattı!
Varlık Fonu THY'ye Dolarla Uçak Sattı!