KPSS 2018/1 yerleştirme sonuçları açıklandı

KPSS puanına göre, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları belli oldu - Adaylar, yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden öğrenebilecek

KPSS 2018/1 yerleştirme sonuçları açıklandı


Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puanına göre, bazı  kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları  açıklandı. 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) internet  sitesinde yer alan duyuruya göre, KPSS-2018/1 Tercih Kılavuzu'nda yer alan, kamu  kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri  tamamlandı.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarına T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini  kullanarak, ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden  erişebilecek.


Öte yandan edinilen bilgiye göre, kamu kurum ve kuruluşlarının kadro  ve pozisyonlarına yerleşmek için 115 bin 863 aday başvuru yaptı. Başvuru  yapanlardan, ortaöğretim alanında 80, önlisans alanında 609 ve lisans alanında  782 olmak üzere, toplam bin 471 aday yerleşti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu