YKS Soru Kitapcığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandımı?

YKS'nin birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'nin (TYT) dün, ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri'nin (AYT) ise bugün tamamlandı.!

YKS Soru Kitapcığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandımı?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) bugün sabah saat 10.15’te başladı ve sınav 180 dakika sürdü. 2 milyon 19 bin 853 adayın başvurduğu AYT’de adaylar, alanlarına göre 160 sorunun olduğu dört testten kendi alanlarına yönelik soruları yanıtladı. AYT, Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler 1, Matematik, Sosyal Bilimler 2, ve Fen Bilimleri olmak üzere 40’ar sorudan oluştu. Lisans programı seçeceklerin başvurduğu AYT’de tercih hakkı kazanabilmek için 180 barajını geçmek şart. Dün gerçekleşen ilk oturumun ardından adaylar bugün ikinci oturumda ter döktü. Öğrenciler içeride ter dökerken aileler de okul bahçesinde çocuklarının sınavdan çıkmalarını bekledi. Sınavın saat 13.15’te sona ermesinin ardından birer birer sınav salonlarını boşalttı. İhlas Haber Ajansı muhabirine sınav sonrası değerlendirmelerini aktaran Osman Yoldaş, kendisini denemek için girdiğini ifade ederek, "Benim için çok heyecanlı değildi, zaten öğrenciyim. Bu 3 veya 4’üncü girişim. Bir iki yılda bir kendimi görmeyi seviyorum. Dünkü sınava göre bugünkü biraz daha zordu. Ben hepsini yaptım çünkü bir alan seçip orada gitme gibi bir niyetim olmadığı için. Ama olur da iyi bir sonuç gelirse bölümümü değiştirebilirim" şeklinde konuştu.

Sınavdan çıkan 35 yaşındaki aday Dilek Genç ise sınav süresinin yeterli olduğunu ancak paragrafların çok uzun olduğunu dile getirerek, "Vallahi gözlerimiz görmüyor. Ben bölüm değiştirmek için girdim. Bugün dünden zordu" dedi.

YKS Sınavda sorulan soru kitapcığının ve cevaplarının en kısa zamanda http://www.osym.gov.tr/ site adresinden yayımlanması bekleniyor

yks soru kitapcığı yks soru cevap anahtarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu