AK Parti’den İsveç’te iftar

AK Parti Göteborg Seçim Koordinasyon Merkezi, İsveç’in Göteborg kentinde iftar programı düzenledi..

AK Parti’den İsveç’te iftar
AK Parti Göteborg Seçim Koordinasyon Merkezi, İsveç’in Göteborg kentinde iftar programı düzenledi.
AK Parti’nin İsveç’in Göteborg şehrindeki Seçim Koordinasyon Merkezi iftar programı düzenledi. Programa, Orman ve Su İşleri Bakanı Yardımcısı Harun Tüfekçi, İsveç Seçim Koordinasyon Başkanı Özer Eken, Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Norveç Başkanı Ayşe Tutkun, Göteborg Seçim Koordinasyonu Başkanı Ömür Genç, Göteborg Seçim Koordinasyonu Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Yakıcı ve vatandaşlar katıldı. İftar programı kapsamında Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilli Seçimleri‘ne yönelik hazırlıklar ele alındı. AK Parti hükümeti döneminde yapılan çalışmalar hakkında konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Yardımcısı Hatun Tüfekçi, ’’Eskiden IMF Türkiye Koordinatörü Carlo Cotorelli vardı. Türkiye’ye ’şunları yapacaksınız?’ diye talimatlar yağdırırdı. 23 milyar dolar IMF’ye borcumuz vardı. IMF’ye borcumuzu ödedik ve Cotorelli’nin de ismini millete unutturduk” ifadelerini kullandı.
Tüm seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de her oyun çok önemli olduğunu söyleyen Tüfekçi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni dönemde başkan seçilmesi durumunda Türkiye’nin çok büyük bir istikrar yakalayacağını ifade ederek, herkesi oy vermeye ve sandığa sahip çıkmaya çağırdı.

İsveç’te 38 bin 879 Türk seçmeni oy kullanacak
İsveç Seçim Koordinasyonu Başkanı Özer Eken ise, 24 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için İsveç genelindeki Türk vatandaşlarının 16-17 Haziran tarihlerinde oyları kullanabileceğini söyledi. İsveç’te 38 bin 879 Türk seçmeninin bulunduğuna dikkat çeken Eken, “Bu seçmenlerden 16 bini Konyalı, 6 bini Mardinli’’ dedi.
Türk seçmeninin İsveç’in başkenti Stockholm’deki Kista Fuarı’nda kurulacak 16 sandıkta iki gün boyunca oy kullanabileceklerini kaydeden Eken, İsveç’in değişik yerlerinde kiraladıkları seçim otobüsü ile vatandaşı sandığa götürmeyi hedeflediklerini belirtti.
AK Parti Göteborg Seçim Koordinasyon Başkanı Ömür Genç ise, Göteborg kentine Norveç’in başkenti Oslo’nun daha yakın olması nedeniyle Göteborg bölgesinde oturan Türk seçmeninin Stockholm yerine Oslo’da oy kullanacağını ve seçmeni Oslo’ya otobüslerle taşıyacaklarını kaydetti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
kartal escort