Halime Sultan Ne Zaman Ölüyor.!

Diriliş Ertuğrul’da heyecan dorukta. Dizide Halime Hatun'un ölüp ölmeyeceği merak konusu oldu Osman Bey'i dünyaya getiren Halime Hatun ölecek mi?

Halime Sultan Ne Zaman Ölüyor.!

Halime Hatun, tarihte Halime Sultan ve Haime Hanım olarak birden fazla isimle anılmaktadır. Doğum tarihi hakkında herhangi bir bilgi yok fakat ölüm tarihinin 1281 olduğu biliniyor, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin annesidir. Halime Hatun, Süleyman Şah oğlu Kayı Boyu önderi Ertuğrul Gazi'nin eşidir.

Halime hatun 1281 yılında vefât etmiştir. Hâlime Hânım'ın mezarı Söğüt'te kocası Ertuğrul Gazi'nin türbesinin bahçesindedir. Osman Gazi tarafından yaptırılmıştır.

Halime Karakterine Hayat Veren Esra Bilgiç Diziden Neden Ayrıldı?

Diriliş Ertuğrul dizinde Ertuğrul beyin hanımı Sultan Alaaddin Keykubat’ın akrabası Halime Sultana hayat veren Esra Bilgiç dizide doğum sonrası durumunun ağırlaşması ile ölerek diziye veda etmiştir. Peki Halime Diriliş Ertuğrul dizisinden neden ayrıldı? Halime sultan diziden ayrılma sebebi tamamen senaryo gereği diziden ayrılmıştır. Gerçek de Halime Hatun Osman’ı dünyaya getirdikten sonra hayatta kalmak için savaşsa da bu savaşta yenik düşmüştür. Halime öldü mü? ölecek mi bir olay daha netlik kazanmadan Halime kendini iyi hissetmez ve Hayme anaya çok yorgun olduğunu dinlenirse geçeceğini söyleyip hayata getirdiği Osman’ı anasına verip Ertuğrul beye müjdelemesini ister.

Halime Hatun Tarihte Ne Zaman Ölüyor?

Halime Hatun, tarihte Halime Sultan ve Haime Hanım olarak birden fazla isimle anılmaktadır. Doğum tarihi hakkında herhangi bir bilgi olmasa da ölüm tarihinin 1281 olduğu bilinen Halime Hatun, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin annesidir.

Halime Hatun, Süleyman Şah ile karısı Hayme Hatun'un oğlu olan Kayı Boyu önderi Ertuğrul Gazi'nin eşidir. Saru Batu Savcı Bey (vefâtı: 1287), Gündüz Alp (vefâtı: 1306), ve Osman Gazi (1258-1326) adlarında üç oğlu vardı. 1281 yılında vefât eden Hâlime Hânım'ın mezarı Söğüt'te kocası Ertuğrul Gazi'nin türbesinin bahçesindedir. Osman Gazi tarafından yaptırılmıştır.

diriliş ertuğrul halime sultan halime sultan ne zamn ölüyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu